لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۴

يک مادر و چهار فرزندش در باريکه غزه طی بمباران اسرائيل کشته شدند


به گفته سخنگوی نيروهای اسرائيل شبه نظاميان فلسطينی از شهرک بيت حنون و حومه آن در شمال غربی شهر غزه در باريکه ای به همين نام به منظور موشک پراکنی به مناطق جنوبی اسرائيل استفاده می کنند. بامداد امروز (دوشنبه) سربازان اسرائيلی بعد از نزديک شدن تعدادی از شبه نظاميان به مرز ميان نوار غزه و اسرائيل عملياتی در بيت حنون را آغاز کردند و يک زن فلسطينی و ۴ کودک او در جريان اين عمليات و بر اثر برخورد اشتباهی گلوله تانک به منزل مسکونی آنها کشته شدند.

بر اثر اين حادثه اطفال اين زن در دم جان باختند. مادر آنها که بشدت زخمی شده بود کمی بعد در بيمارستان شفا در شهر غزه جان سپرد.

به گفته جهاد اسلامی يکی از شبه نظاميان آنها نيز در ۴۰۰ متری خانه مذکور کشته شده است.

نيروهای اسرائيل گفتند اين خانه هدف علميات نظامی نبود. آنها شبه نظاميان و حاکمان غزه را متهم کردند با انجام اقدامات نظامی در پناه اماکن مسکونی از غير نظاميان بی گناه فلسطينی بعنوان سپر استفاده می کنند.

شبه نظاميان در پاسخ به محاصره اقتصادی نوار غزه توسط اسرائيل ۴ بار در هفته های اخير برای نفوذ به آن کشور تلاش کرده بودند.

از سوی ديگر محمود عباس رهبر فلسطينان که از مصر ديدن می کند از اقدامات ترکيه برای ميانجيگری ميان اسرائيل و سوريه حمايت کرد. قرار است پرزيدنت بوش و محمود عباس يکبار ديگر در ۲۸ ارديبهشت در جريان دومين سفر رئيس جمهوری فعلی آمريکا به خاورميانه در شرم الشيخ، استراحتگاهی در مصر که در منتهی اليه جنوبی شبه جزيره سينا و در دهانه بحر احمر قرار دارد، ملاقات کنند.

XS
SM
MD
LG