لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۳

تهران ميگويد حمله آمريکا را به سبب مشکلات در عراق و افغانستان بعيد ميداند


جمهوری اسلامی ايران ميگويد حمله ای توسط آمريکا به اين جمهوری بعيد است زيرا به تعبير وی ارتش آمريکا در عراق و افغانستان در وضعيتی اسف بار گيرافتاده است.

محمد علی حسينی سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ايران، امروز، يکشنبه، گفت تهران درگيرشدن آمريکا را در آنچه که وی مهلکه پر مخاطره جديدی ناميد که خود آمريکائيان اذعان دارند برای منطقه و جهان عواقبی ناگوارخواهد داشت، بعيد ميداند.

آقای حسينی اين نظر را دو روز پس از آن مطرح کرد که نيروی دريائی آمريکا از شليک های اخطاری يک کشتی استيجاری ارتش آمريکا به دو قايقی خبر داد که در خليج فارس به آن نزديک ميشدند.

جمهوری اسلامی ايران ميگويد قايق های آن در هيچ واقعه ای با کشتی های آمريکائی درگير نبوده اند.

بيانيه تهران همچنين پس از آن صادر شد که هفته گذشته ادميرال مايک مولن رئيس ستاد مشترک نيروهای مسلح آمريکا، و نيز رابرت گيتس وزير دفاع آمريکا، جمهوری اسلامی ايران به افزايش حمايت نظامی از ستيزه گران در عراق متهم کردند.

ادميرال مولن روز جمعه در يک کنفرانس خبری در پنتاگون گفت گزارش های تشکيلات اطلاعاتی آمريکا حاکی از افزايش اين کمک ها به شورشيانی است که در عراق با سربازان آمريکائی و ائتلاف می جنگند. وی همچنين از افزايش در ارسال کمک هائی مشابه برای ستيزه گران و عوامل طالبان در افغانستان خبر داده بود.

XS
SM
MD
LG