لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۱

جفری فلتمن فقدان حقوق بشر در ايران را تقبيح و محکوم کرد


جفری فلتمن فقدان حقوق بشر در ايران را تقبيح و محکوم کرد
جفری فلتمن فقدان حقوق بشر در ايران را تقبيح و محکوم کرد

آمريکا عميقا نگران تهديدهای جند جانبه ناشی از رژيم ايران است. پاتريشيا مک نرنی (Patricia McNerney) مدير کل وزارت امورخارجه آمريکا در امور امنيت بين المللی و منع اشاعه و گسترش تسليحات اتمی، در توضيحاتی که به سنای آمريکا داد، سياست های مخرّبی را که جمهوری اسلامی ايران دنبال ميکند، يک به يک تشريح کرد.

اين توضيحات در جلسه روز بيست و چهارم آوريل کميته فرعی اطلاعات دولتی راجع به امنيت داخلی در سنای آمريکا مطرح شد. وی گفت:"رژيم افراطی در تهران، از طريق پيگيری تکنولوژيهائی که به آن قابليت تسليحات اتمی را ميدهد، و مسلما، از طريق حمايتش از گروههای تروريستی و ستيزه گر در عراق و افغانستان، توسعه طلبی ها منطقه ای جاه طلبانه اش، و احترام نگذاشتنش به حقوق بشر و جامعه مدنی، امنيت منطقه ای و بين المللی را تهديد ميکند."

جفری فلتمن (Jeffrey Feltman) مديرکل وزارت امورخارجه آمريکا در امور خاور نزديک نيز در توضيحات خود فقدان حقوق بشر در ايران را تقبيح و محکوم کرد. آقای فلتمن گفت افزون بر سياست های خارجی و اتمی، رفتار دولت ايران با مردم ايران نيز بخشی از زورآزمائی آن با جهان است. وی گفت: "کارنامه رژيم در نقض حقوق بشر، يک نمونه باقی مانده، و طی سالها، فقط بدتر شده است. رژيم، منظما مرتکب شکنجه و انواع ديگر رفتار های غير انسانی با مردم خود می شود، و آزاديهای بنيانی در مورد ابراز عقيده، مطبوعات، مذهب، و اجتماعات را محدود ميکند، تا مخالفت های سياسی را دلسرد و مايوس سازد. "

آقای فلتمن يادآوری کرد که رژيم ايران استادان دانشگاه را به اصطلاح پاکسازی کرده ، و دانشجويان، روزنامه نگاران، رهبران کارگری و مدافعان حقوق زنان را تهديد و به زندان انداخته است. اين رژيم روزنامه های مستقل را بسته، ديش های ماهواره ای را مصادره، و استفاده گنندگان از اينترنت را آزار داده است.

مدير کل وزارت امورخارجه آمريکا گفت: "ما با تهران در مورد مسائلی گوناگون و معتدد مشکل داريم، اما برای مردم ايران بيشترين احترام را قائليم." وی افزود: " آمريکا در کنار مردم ايران در تلاششان در پيشبرد دمکراسی ، آزادی، و تحقق حقوق بنيادی انسانی برای تمامی مردمانش، باقی ميماند."

XS
SM
MD
LG