لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۱

بقايای انسانی کشف شده درحومه پايتخت کلمبيا بيش از دوهزار سال قدمت دارند


مرکز انسان شناسی دانشگاه ملی بوگوتا ديروز (چهارشنبه) اعلام کرد اولين مرحله پژوهش در مورد بقايای انسانی ای که در اوايل سال ۲۰۰۷ در نزديکی بوگوتا کشف شده نشان می دهد اين بقايا بيش از دوهزار سال قدمت دارند.

به گفته انسان شناسان، حفاری ناحيه باستانی موسوم به اوسمه که در جنوب بوگوتا قرار دارد نشان از اقامتگاه و گورستان بوميان دارد.

به گفته لوئيزا ورونيکا راميرز، متخصص انسان شناسی، بقايای انسانی ای که در اين حفاری ها يافت شده متعلق به دو گروه مختلف است که با چندين قرن فاصله در آن ناحيه می زيسته اند.

راميرز گفت، «ما در اين حفاری ها دو گروه انسانی را کشف کرديم. يک گروه به نام هررا که در اولين قرن های ميلادی زندگی می کردند و گروه ديگر به نام موييسکا که در قرن دهم ميلادی در اين جا سکنا داشتند.»

نحوه زندگی انسان های هررا که از قرن اول تا قرن پنجم ميلادی ميزيستند و انسان های موييسکا تاکنون نامعلوم بوده ولی انتظار می رود اين حفاری و پژوهش اطلاعاتی را در مورد اين انسان های باستانی بدست دهد.

انسان شناسان معتقدند بقايای يافت شده در گورستان اين ناحيه باستانی نشان از يک مکان پرستش دارد که در آن احتمالا کودکان و زنان در طی مراسمی که در فرهنگ های بدوی اين ناحيه معمول بوده قربانی می شده اند.

علاوه بر بقايای انسانی ابزار های اوليه و ظروف سفالين نيز در اين ناحيه کشف شده است.

به گزارش رسانه های محلی، مقامات کلمبيا قصد دارند اين منطقه باستانی را برای بازديد عموم باز کنند.

XS
SM
MD
LG