لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۸

بوش، ملک عبدالله و محمود عباس درباره روند صلح خاورميانه گفتگو خواهند کرد


اين هفته قرار است جورج بوش، رئيس جمهوری ايالات متحده آمريکا، بمنظور ادامه گفتگوها درباره روند صلح خاورميانه ميزبان ملک عبدالله، پادشاه اردن، و محمود عباس، رئيس تشکيلات خودگردان فلسطينی، در کاخ سفيد باشد.

بوش امروز (چهارشنبه) با ملک عبدالله، که از اقدامات آمريکا برای رسيدن به راه حل اختلافات خاورميانه پيش از اتمام دوره رياست جمهوری رئيس جمهوری آمريکا حمايت به عمل آورده است، به طور خصوصی به صرف صبحانه خواهد پرداخت.

محمود عباس قرار است امروز کمی ديرتر با کاندوليزا رايس، وزير امورخارجه آمريکا، ديدار کند. ملاقات وی با پرزيدنت بوش به فردا موکول شده است.

رئيس تشکيلات خودمختار فلسطينی اخيرا در مسکو با رئيس جمهوری روسيه، ولاديمير پوتين، ديدار و در مورد پيشنهاد ميزبانی کنفرانس صلحی در کاخ کرملين صحبت کرده است.

پرزيدنت بوش قرار است در ماه آينده از خاورميانه بازديد به عمل آورد.

در همين ارتباط، دولت بوش يک ديپلمات ارشد وزارت امورخارجه را برای اداره دفتر خاورميانه که تونی بلر، نخست وزير پيشين بريتانيا آن را برپا داشته است، اعزام می کند. به گفته مقامات مسول، معاون وزير امورخارجه آمريکا در امور خاورنزديک، روبرت دنين، به همکاری تونی بلر خواهد شتافت که هماکنون نماينده ويژه گروه موسوم به گروه چهارگانه خاورميانه است.

گروه چهارگانه خاورميانه شامل آمريکا، روسيه، اتحاديه اروپا، و سازمان ملل متحد است.

XS
SM
MD
LG