لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۳

دانشجويان امير کبير برای آزادی همکلاسی های دربندشان تظاهرات کردند


دانشجويان ايرانی امروز (سه شنبه) در صحن دانشگاه امير کبير دست به تظاهرات زده و خواستار آزادی سه تن از همکلاسی های خود از زندان شدند.

در طی تظاهرات اعتراضی در محوطه دانشگاه امير کبير دانشجويان شعار «مرگ بر ديکتاتور» سر می دادند. به گفته آژانس خبری رويترز، ده ها جوان در اين تظاهرات شرکت کردند.

به گزارش خبرگزاری نيمه رسمی فارس، در انتهای تظاهرات دانشجويان با ماموران انتظامی درگيری پيدا کردند. اين خبرگزاری افزود، رفتار ماموران انتظامی با خويشتن داری توام بود.

تظاهرکنندگان خواستار آزادی سه نفر از دانشجويان دربند شده اند.

مقامات جمهوری اسلامی اين سه نفر (احسان منصوری، مجيد توکلی، و احمد قصابان) را سال گذشته به اتهام انتشار تصاوير ضد اسلامی در روزنامه های دانشجويی طرفدار اصلاحات بازداشت کردند. هر سه تن در ارتباط با انتشار مطالب توهين آميز مجرم شناخته شدند.

سه دانشجوی نامبرده جرايم وارده را به چالش گرفته و مخالفين سياسی خود را متهم به جعل کرده اند و می گويند آنها اين تصاوير را برای بی اعتبار ساختن ايشان به چاپ رسانيده اند.

در اعتراض به زندانی کردن اين سه نفر، تاکنون در دانشگاه های پايتخت دانشجويان چندين بار دست به تظاهرات زده اند.

دانشجويان اصلاح طلب دولت جمهوری اسلامی را متهم می کنند که صدای مخالفان در دانشگاه ها را خاموش کرده و از درس دادن اساتيد ليبرال جلوگيری به عمل می آورد.

XS
SM
MD
LG