لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۸

اوباما و هيلاری کلينتون برای جلب کارگران فيلادلفيا تلاش می کنند


نتيجه نظر سنجيهای به عمل آمده در ايالت پنسيلوانيا پيش از اين حکايت از برتری هيلاری کلينتون، سناتور دموکرات ايالت نيويورک، بر رقيب هم حزب خود، باراک اوباما نماينده ايالت ايلينوی داشت، اما ظرف هفته های اخير به نظر می رسد جايگاه دو رقيب انتخاباتی در ديده مردم آن ايالت تغيير کرده باشد.

هر دو رقيب از هر وسيله ای برای جلب حمايت اقشار کارگری شهر فيلادلفيا، بزرگترين شهر پنسيلوانيا استفاده می کنند. اوباما خود را فرزند مادری معرفی می کند که دست تنها و با دشواری زياد او را بزرگ کرده است و کلينتون می گويد نوه يک کارگر ساده کارخانه است که در کلبه ای فقيرانه و بدون داشتن آب و گرما زندگی می کرده است.

با نزديکتر شدن زمان برگزاری انتخابات مقدماتی در ايالت پنسيلوانيا که برای هر دو رقيب انتخاباتی از اهميت حياتی برخوردار است، رقابتهای آنها هر چه بيشتر رنگ اهانتهای تلويحی نسبت به يکديگر گرفته است.

کلينتون ديروز (شنبه) در يک سخنرانی انتخاباتی، از اوباما تصويری پر زرق و برق و تو خالی به دست داد. وی از مردم خواست روز سه شنبه زمانی که رأی خود را به صندوق می ريزند، به مسائل بازرگانی و ديون آمريکا بيانديشند، رشد چين و بحران خاورميانه را نيز از نظر دور نسازند.

اوباما نيز در مقابل لبه تيز حملات خود را متوجه شخصيت هيلاری کلينتون کرده و از او به عنوان شخصيتی ياد می کند که برای عمل به آنچه می گويد، هرگز نمی توان اعتماد کرد. اوباما در جمع هزاران نفر از طرفدارانش در شهر وينوود گفت، هيلاری کلينتون «در مورد مسائل اساسی چون تجارت، يا حتی جنگ، هر زمان، بسته به موقعيت و شرايط آن زمان موضع خود را مرتب تغيير می دهد.»

انتخابات مقدماتی سرنوشت ساز ايالت پنسيلوانيا پس از ماهها رقابت ميان کانديداهای احراز مقام رياست جمهوری قرار است روز سه شنبه آينده برگزار گردد.

XS
SM
MD
LG