لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۱

اعتصاب کارگران قرار دادی بزرگترين معادن مس جهان در شيلی وارد پنجمين روز خود شد


اعتصاب کارگران قرار دادی بزرگترين معادن مس جهان در شيلی، که از روز چهارشنبه آغاز شده است، وارد پنجمين روز خود شد.

اين در حالی ست که، در روز جمعه، کارگران اعتصابی با بستن راه های ورودی به معادن، و حمله به اتوبوس های حامل معدنچيان، اعتصاب خود را وارد مرحله تازه ای کردند.

اعتصاب کارگران قرار دادی در معادن مس شيلی از آن جا آغاز شد که آن ها شرکت اداره کننده معدن را متهم به عدم رعايت تعهدات خود در سال گذشته کردند. بر اساس آن تعهدات کارگران به اعتصابات يک ماهه خود پايان داده بودند.

در همين حال، به گفته مديران معادن صنايع مس شيلی، که متعلق به دولت است، اقدامات و اعتصابات کارگران قرار دادی، نتوانسته است بر روی ميزان توليد دو معدن اصلی و پالايشگاه بزرگ مس در شيلی، اثری بگذارد.

بر مبنای اخبار منتشر شده، لااقل ساعات کاری کارگران معدن يکی از معادن مس شيلی، به منظور حفظ ميزان توليد، افزايش يافته است.

گزارش هائی در مورد معدن ديگری در آن کشور حکايت از آن دارد که اعتصاب کارگران قرار دادی بر روی ميزان توليد آن ها اثر داشته است.

همچنين، اقدام کارگران قرار دادی معادن مس در بستن راه ها بر روی زندگی مردم اطراف اين مناطق نيز اثر گذاشته است، و سکنه شهر با فروشگاه های خالی از جنس روبرو شده اند.

کارگران قرار دادی، تقرييا ۲۸,۰۰۰ نفر هستند که جهت کارهايی از قبيل نظافت، آشپزی، انتظامات، حمل و نقل به وسيله يک شرکت خصوصی استخدام شده اند.

کارگران قرار دادی می گويند، به هر وسيله ممکن، به اعتصاب و اعتراض خود برای رسيدن به حقوق خود ادامه می دهند.

و اين در حالی ست که مديران معادن مس شيلی، پافشاری می کنند، که آن ها تعهدات خود را، در زمينه، بهتر کردن شرايط کاری، که شامل دست مزد بيشتر، دادن بيمه، مسکن، و آموزش بوده است، برای کارگران قرار دادی، انجام داده اند.

XS
SM
MD
LG