لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۲

پاپ برای قربانيان حملات تروريستی يازدهم سپتامبر دعاکرد و امدادگران را ستود


پاپ بنديکت در آخرين مرحله ديدارش از آمريکا، در نيويورک ضمن دعا برای قربانيان و آسيب ديدگان در حملات تروريستی يازدهم سپتامبر ۲۰۰۱، امداگران را ستود.

مراسم دعا و تجليل، در محلی برگزار شد که پيش از حملات تروريستی مرکز جهانی تجارت بود، و آسمانخراش های ويران شده در حملات در آنجا قرار داشت.

ديدار پاپ از آمريکا ، امروز، يکشنبه، پس از شرکت دريک آئين دعا و نيايش ديگر برای جمعيتی پنجاه و پنج هزار نفری در استاديوم بيس بال نيويورک به پايان ميرسد.

پاپ ديروز در کليسای جامع سنت پاتريک نيويورک برای بيش از سه هزار کشيش و کاردينال سخنرانی کرد، و به آنان اطمينان داد که در تلاشهايشان برای جبران آسيب های ناشی از آزارهائی جنسی که بعضی از کشيشان به مردمی واردساختند که بسياری از آنان اطفال بودند، از مشارکت و همکاری معنوی او برخوردارند.

رهبر بيش از يک ميليارد کاتوليک جهان در عين حال از کشيشان و پيشوايان کليساها خواستار همکاری و تلاش در رفع و محو مسئله موسوم به سوء استفاده و آزارهای جنسی شد.

بعضی از گروههای مدافع حقوق آسيب ديدگان در اين مسئله ميگويند کليساها برای پيدا کردن و اخراج آزارگران و يا آنهائی که بر ماجراها سرپوش گذاشتند ، تلاشی کافی بعمل نياورده اند.

XS
SM
MD
LG