لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۳۷

بنا بگرازش واشنگتن پست نیروهای ویژه امریکا کماندوهای افغان را تعلیم می دهند


یک روزنامه معتبر امریکائی گزارش می دهد نیروهای ویژه امریکا کماندوهای افغان را که به عناصر مهمی در نبرد با شورشیان طالبان تبدیل شده اند تعلیم می دهند.

واشنگتن پست بنقل از فرماندهان امریکائی در افغانستان می نویسد کماندوها به حملاتی دست زده اند که تا کنون به مرگ یا دستگیری ۳۰ رهبر طالبان منجر شده است. این حملات از ماه دسامبر در روستاهای شرق افغانستان صورت گرفته است.

بنا بگرازش واشنگتن پست، کماندوها بخشی از یک نیروی چهار هزار نفری افغان هستند که نیروهای عملیات ویژه امریکا آنها را تعیم می دهند و راهنمائی می کنند.

گزارش تشکیل این نیرو را نقطه عطف عمده ای برای نیروهای امریکائی می داند و می نویسد آنها در جستجوی یک نیروی رزمی افغان قابل دوام هستند که بتواند سرانجام جایگزین سربازان امریکائی بشود.

قبلا، تیم های کوچک شبه نظامیان افغان یک نقش پشتیبانی برای نیروهای ویژه امریکا در افغانستان ایفا می کردند.

واشنگتن پست اضافه می کند کماندوها در کنار نیروهای امریکایی در یک پایگاه نظامی امریکا در ولایت خوست تعلیم می بینند و می جنگند. آنها در بخش های ناآرام خوست و نقاط دیگر، برای کمک به حفظ منطقه و در کوششی در جهت برقراری امنیت و استقرار حاکمیت دولت، رهبران شورشی، حامیان مالی، و بمب سازان را دستگیر می کنند یا می کشند.

XS
SM
MD
LG