لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۱

سناتور آمريکائی نتيجه گزارش تهديد تروريستی در پاکستان را هراسناک ناميد


یک قانونگزار ارشد آمريکا می گوید "هراسناک" است که ایالات متحده، آنگونه که تحقیقگران دولت گزارش می دهند، طرح جامعی برای از بین بردن تهدید تروریستی در پاکستان ندارد.

هوارد برمن، نماینده دمکرات مجلس نمایندگان آمريکا و رئیس کمیته امور خارجی مجلس، گفت یافته های گزارش، نبود پیش بینی و نگرشی را که برای امنیت ملی زیانبار است نشان می دهد.

یک سخنگوی کاخ سفید از سياست دولت در پاکستان دفاع کرد و گفت ایالات متحده با تهدید تروریستی در جبهه های گوناگون مقابله می کند. او از جمله به منابعی که به اجرای برنامه های بهداشتی، آموزشی، اقتصادی و توسعه سیاسی اختصاص داده شده است استناد کرد.

در گزارش اداره حسابرسی کل گفته می شود دولت بوش، علی رغم بیش از ۱۰ میلیارد دلار کمک به پاکستان، نتوانسته است تهدید تروریستی در مناطق قبیله ای بی قانون پاکستان را از بین ببرد، همچنین قادر نبوده است پناهگاه های امن در مناطق قبیله ای که را دولت اداره می کند، ببندد.

بر اساس گزارش، ایالات متحده همچنین برای تامین هدف های امنیتی خود بیش از اندازه به ارتش پاکستان متکی بوده است. عقیده بر این است که اوسامه بن لادن رهبر القاعده و ملا عمر رهبر طالبان در منطقه مرزی پاکستان با افغانستان پنهان هستند.

اداره حسابرسی کل از آژانس های دولت آمريکا خواسته است طرح جامعی برای مبارزه با تروریسم و از بین بردن پناهگاه های امن در پاکستان تدوین کنند. اداره حسابرسی کل شاخه تحقیق کنگره آمريکا است.

XS
SM
MD
LG