لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۴

گوردون براون روز جمعه به ديدار رسمی خود از ايالات متحده پايان می دهد


گوردون براون نخست وزیر بریتانیا امروز - جمعه - با شرکت در رویدادهایی، از جمله ملاقات با بن برنانک، رئیس بانک مرکزی آمریکا، به دومین دیدار رسمی از ایالات متحده پایان می دهد. یک سخنگوی سفارت بریتانیا می گوید آنها بامداد امروز در واشنگتن ضمن صرف صبحانه در باره مسائل مالی و اقتصادی به تبادل نظر پرداختند.

نخست وزیر بریتانیا بعد ازظهر امروز، پیش از بازگشت به لندن، در یک گردهمائی در بوستون، در ایالت ماساچوست، در مورد سیاست خارجی سخنرانی خواهد کرد.

براون روز پنجشنبه در کاخ سفید با پرزیدنت بوش ملاقات کرد. دو رهبر سپس در کنفرانس خبری مشترکی گفتند آنها در باره اقتصاد جهانی و آنچه کشورهایشان برای مقابله با نگرانی های مسکن، تورم و کمبود بین المللی غذا انجام می دهند، بحث کردند.

در مسائل سیاست خارجی، براون گفت او از وارد آوردن فشار برای تمدید تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه ایران، ناراحت نیست. براون همچنین رهبری آقای بوش در نبرد جهانی با تروریسم را ستود و قول داد که بریتانیا به پشتیبانی از جنگ های جاری در عراق و افغانستان ادامه خواهد داد. او گفت کوشش های نظامی در دو کشور باید با برنامه های توسعه اقتصادی و عمرانی تطبیق کند.

پیشتر در روز پنجشنبه، گوردون براون جداگانه با سه کاندیدای ریاست جمهوری امریکا - باراک اوباما و هیلاری کلینتون، سناتورهای دمکرات، و جان مک کین سناتور جمهوریخواه، ملاقات کرد.

XS
SM
MD
LG