لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۸

در درگيريهای نوار غزه ۳ سرباز اسراييلی و ۱۷ فلسطينی کشته شدند


در حاليکه خشونتها و خصومتها ميان گروه شبه نظامی حماس و ارتش اسراييل بالا گرفته است، امروز سه سرباز اسراييلی و ۱۷ فلسطينی در نوار غزه کشته شدند.

در اين درگيريها دست کم ۵ فلسطينی ديگر زخمی شدند.

سخنگوی ارتش اسراييل گفت سه سرباز اسراييلی، در نوار غزه در نزديکی مرز اسراييل کشته شدند.

نيروهای اسراييلی که نيمه شب برای آنچه که سخنگوی ارتش آنرا عمليات روزانه خواند، برای مقابله با شبه نظاميان فلسطينی که اقدام به پرتاب موشک بخاک اسراييل ميکنند وارد نوار غزه شده بودند.

ارتش اسراييل اعلام کرد پس از ورود نيروها به نوارغزه و با شناسايی چند گروه شبه نظامی آنان را هدف قرار دادند.

در اين عمليات يک هواپيمای اسراييلی نيز با شناسايی گروههای شبه نظامی فلسطينی بآنان شليک ميکرد. ارتش اسراييل گفت در جريان اين عمليات، فلسطينيها در عين حال به پرتاب راکت و خمپاره بسوی شهرکهای جنوب اسراييل ادامه دادند.

راديو ارتش اسراييل امروز همچنين در اشاره به عمليات ديگری در نوار غزه گفت: نيروهای اسراييلی پس از ورود به منطقه بوريج در نوار غزه، شبه نظاميان فلسطينی را که به مرز وسيم خاردارهای اسراييل نزديک شده بودند، تعقيب کرد و ردو بدل آتش ميان دو نيروها را شديد خواند.

در همين حال دو شهروند غيرنظامی فلسطينی نيز در اثر برخورد گلوله يک تانک اسراييلی به محل مسکونی اشان زخمی شدند. در نقطه ديگری از نوار غزه خودروهای زرهی اسراييل با اصابت به مسجدی خساراتی را بآن وارد کرد.

ارتش اسراييل اعلام کرد مسجد مذکورانباراسلحه و مواد محترقه بوده و بهمين جهت در اثر تيراندازيهای متقابل، انفجاری در مسجد رخداد.

در تهاجمهای نيروهای اسراييلی به نوار غزه از آغاز سال ميلادی جاری تا بحال بيش از ۲۰۰ تن از شبه نظاميان فلسطينی کشته شده اند.

بان کی- مون دبیرکل سازمان ملل متحد شامگاه روز چهارشنبه با انتشاربیانیه ای نسبت به افزایش خشونت در منطقه عمیقا ابراز نگرانی کرد. آقای بان مرگ غیر نظامیان فلسطینی را محکوم کرد و از اسرائیل خواست به تعهدات خود طبق قوانین انسانی بین المللی عمل کند. آقای بان حملات راکتی فلسطینیان را به جنوب اسرائیل نیز باردیگر محکوم کرد و از طرفین خواست که از خود خویشتنداری نشان دهند.

XS
SM
MD
LG