لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۱

دو شرکت هواپيمائی دلتا و نورث وست قصد دارند در يکديگر ادغام شوند


شرکتهای هواپيمائی دلتا و نورت وست که با افزايش قيمت سوخت و مشکلات اقتصادی دست به گريبان هستند، در يکديگر ادغام خواهند شد و بزرگترين شرکت هواپيمايی جهان را تشکيل خواهند داد. قرار است، شرکت جديد، که شرکت دلتا ناميده می شود، در شهر آتلانتا در آمريکا مستقر باشد و ريجارد آندرسن، مدير اجرائی فعلی شرکت دلتا، مديريت شرکت ادغام شده را بعهده گيرد. ارزش اين شرکت جديد، حدود ۱۸ ميليارد دلار خواهد بود. ريجارد آندرسن، مدير اجرائی دلتا گفت، «ادغام دو شرکت، يک شرکت هواپيمايی قدرتمند و با دوام ايجاد خواهد کرد و سرمايه لازم را برای بهبود خدمات و ايجاد مشاغل با ثبات و سود دهی فراهم خواهد آورد.»

دو شرکت جمعا بيش از ۸۰ هزار پرسنل خواهند داشت و شرکت دلتا در نظر دارد در روند ادغام، تعدادی از پرسنل خود را از کار برکنار کرده و يا منتقل کند.

خلبانهای شرکت نورت وست و اتحاديه کارکنان اين شرکت، اعلام کردند، عليه ادغام دو شرکت مبارزه خواهند کرد.

شرکت دلتا مجبور خواهد بود با خلبانهای خود به توافق جديد دست يابد و همچنين از سوی دولت فدرال از نظر رعايت قانون عدم ايجاد تراستهای انحصاری مورد تاييد قرار گيرد.

هيات های مديره دو شرکت ديروز (دوشنبه) گفتند سازمان جديد، که بزرگترين شرکت هواپيمائی جهان را بوجود خواهد آورد، زير نام دلتا عمل خواهد کرد و مدير اجرائی شرکت دلتا مسئوليت آنرا بر عهده خواهد داشت.

سهامداران دو شرکت و مسئولان تنظيم مقررات شرکت های بزرگ و جلوگيری از تراست ، بايد اين معامله را تاييد کنند.

افزون بر پروازهای داخلی خود، هر شرکت در شبکه ای از خطوط بين المللی پرواز خواهد کرد.

دلتا سه مسير از آمريکا به اروپا و عمليات ديگری در آمريکای لاتين دارد. نورث وست در مسيرهای اقيانوسيه پرواز می کند.

ادغام دو شرکت يک سال پس از آن صورت می گيرد که آنها از مرحله ورشکستگی بيرون آمدند.

تحليلگران صنعت هواپيمائی می گويند اين ادغام دو شرکت را قادر خواهد ساخت بسرعت خود را از بحران ناشی از بالا رفتن قيمت های سوخت و کاهش رشد اقتصادی آمريکا بيرون بکشند.

XS
SM
MD
LG