لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۰

جمهوری اسلامی جلسه امروز با رئيس آژانس اتمی سازمان ملل را لغو کرد


مقامات جمهوری اسلامی ايران جلسه ای را که قرار بود امروز، دوشنبه، با آژانس بين المللی انرژی اتمی داشته باشند، لغو کردند، و به اينطريق لطمه جدی به تلاشهای آژانس برای تحقيق ادعاهای راجع به توسعه تسليحات اتمی ايران، وارد نمودند.

آژانس خبری دولتی جمهوری اسلامی ايران روز يکشنبه اعلام کرد جلسه ای که برای روز دوشنبه برنامه ريزی شده بود تا «موعد مقتضی،» به تعويق افتاد. هيچ دليلی برای به تعويق افتادن جلسه ارائه نشد.

قرار بود غلامرضا آقازاده رئيس سازمان انرژی اتمی ايران با محمد البرداعی رئيس آژانس بين المللی انرژی اتمی، ديدار کند. جمهوری اسلامی قبلاً اعلام کرد برنامه اتمی خود را تنها حاضر است با آژانس بين المللی انرژی اتمی، مورد مذاکره قرار دهد.

هفته گذشته محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری اسلامی ايران اعلام کرد که ايران ٦٠٠٠ سانتريفيوژ جديد برای افزايش توان غنی سازی اورانيوم در کشور، نصب کرده است.

آژانس بين المللی انرژی اتمی احتمال اينکه برنامه غنی سازی و ديگر فعاليت های رژيم تهران با هدف توسعه تسليحات اتمی انجام ميشود را تحت بررسی داشت.

آمريکا و کشورهای ديگر غربی ايران را متهم ميکنند که در حال توسعه تسليحات اتمی است. جمهوری اسلامی اين اتهام را تکذيب ميکند.

XS
SM
MD
LG