لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۶

کلينتون می گويد اوباما ارتباط خود را با مردم از دست داده است


در حالی که سناتور هيلاری کلينتون و سناتور باراک اوباما در مبارزات تنگاتنگ انتخاباتی خود تلاش می کنند نامزدی حزب دموکرات را برای مقام رياست جمهوری ايالات متحده بدست آورند، هفته گذشته سناتور اوباما در توجيح عدم حمايت طبقه کارگراز خود سخنانی ايراد کرد که موجب انتقاد بسياری از جمله هيلاری کلينتون شد. بدنبال اين انتقاد ها اوباما ديروز (شنبه) در يک گرد همايی انتخاباتی گفت انتخاب برخی از کلماتی که او در سخنرانی خود استفاده کرده، نامناسب بوده است.

باراک اوباما هفته گذشته ابتدا در سانفرانسيسکو و سپس در اينديانا دليل عدم حمايت کارگران از خود را ناشی از نارضايتی و نااميدی آنان به بهبود شرايط اقتصادی خواند و افزود، «مردم در ارتباط با مسائل اقتصادی رای نمی دهند زيرا اميد ندارند که کسی به آنان کمک کند. در نتيجه به مذهب و خانواد ه پناه می برند و در ارتباط با مسائلی چون حق حمل اسلحه، مهاجرت، يا ازدواج هم جنسگرايان رای می دهند.»

سخنان اوباما موجب انتقاد هيلاری کلينتون، رقيب انتخاباتی او، و جان مک کين نامزد حزب جمهوريخواه و ساير مقامات حزب جمهوريخواه شد.

بدنبال اين انتقاد ها اوباما ديروز برای کاهش اثر سخنان خود در گرد همآيی ديگری در اينديانا گفت، «من می بايد سخنان خود را به گونه ديگری بيان می کردم. در حقيقت سنت های ما از نسلی به نسل ديگر منتقل می شوند و بسيار اهميت دارند. ولی واقعيت اين است که مردم حس نمی کنند کسی به سخنان آنان گوش فرا می دهد در نتيجه دست به دعا بر می دارند و به دامان خانواده پناه می برند.»

هيلاری کلينتون در اينديانا پوليس (اينديانا) در انتقاد از سخنان اوباما گفت، « سناتوراوباما ارتباط خود با مردم را از دست داده است و سخنان او بازتاب ارزش ها و اعتقادات مردم آمريکا نيست.»

به نظر می رسد باراک اوباما در انتخابات مقدماتی پنسيلوانيا که کارگران آن از کلينتون حمايت می کند شانس کمتری دارد ولی در کارولينای شمالی پيشرواست. در نتيجه حمايت کارگران ايالت اينديانا برای او اهميت بسزايی دارد، اگر چه که نظر خواهی های اخير در آن ايالت نشان داده محبوبيت کلينتون در اينديانا بيشتر از آقای اوباما است.

به گزارش آسوشيتد پرس صرفنظر از رای عمومی، کلينتون ۱۵۰۳ و اوباما ۱۶۹۳ رای نمايندگان درون حزبی را بدست آورده اند ولی در حال حاضر به نظر نمی رسد هيچ يک از اين دو بتواند ۲۰۲۵ رای لازم نمايندگان درون حزبی برای کسب نامزدی حزب دموکرات را بدست آورد.

XS
SM
MD
LG