لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۲

چهار فلسطينی در حمله مرزی اسرائيل به نوار غزه کشته شدند


مسئولان پزشکی فلسطینی می گویند در حمله مرزی اسرائيل به نوار غزه، که در کنترل حماس قرار دارد، چهار فلسطینی، از جمله یک پسر جوان، و دو ستیزه گر کشته شده اند. آنها گفتند در این حمله که روز جمعه صورت گرفت، دست کم شش فلسطینی دیگر نیز مجروح شدند.

یک سخنگوی اسرائيلی تایید کرد که سربازان در مرکز نوار غزه سرگرم انجام عملیاتی هستند، اما توضیحی نداد. هلیکوپترهای تهاجمی اسرائیل مردان مسلح حماس را هدف گرفتند. نیروهای زمینی نیز با تانک و نفر برهای زرهی از مرز گذشتند و تبادل آتش با ستیزه گران فلسطینی را موجب شدند.

این حمله یک روز پس از آن صورت می گیرد که اهود اولمرت نخست وزیر اسرائيل به حماس هشدار داد در انتظار تلافی حمله اخیر به یک انبار مهم سوخت در غزه، که در آن دو شهروند اسرائيلی کشته شدند، باشد. اسرائيل همچنین انبار را که سوخت مورد نیاز ساکنان غزه را تامین می کند، بست.

چند ساعت پیشتر، در حملات هوائی اسرائیل در نزدیکی شهرک خان یونس، دو ستیزه گر حماس جانسپردند و دست کم دو نفر دیگر مجروح شدند.

حماس تهدید کرده است که در صورت خودداری اسرائيل از پایان دادن به محاصره منطقه، به مرزهای غزه با اسرائيل و مصر هجوم خواهد برد.

مصر روز چهارشنبه برای تقویت گذرگاه مرزی، صدها سرباز به شهر ساحلی العریش در سینا فرستاد.

XS
SM
MD
LG