لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۸

بزرگترين شرکت هواپيمايی آمريکايی پرواز ۹۰۰هواپيمای مسافربری خود را لغو کرد


شرکت هواپيمايی آمريکن ( American Airlines ) بزرگترين شرکت خطوط هوايی ايالات متحده امروز (پنجشنبه) پرواز۹۰۰هواپيمای مسافربری خود را لغو کرد که موجب اختلال سفرهای تجارتی و تفريحی ده ها هزار نفر شد.

هدف از لغو اين پرواز ها، تعمير بخشی از سيم کشی هواپيماهای جت MD-80 به منظور جلوگيری از اتصالات الکتريکی و احتمالا آتش سوزی و انفجار است.

لغو پرواز ۹۰۰ شرکت هواپيمای آمريکن امروز بدنبال موجی از تعليق پرواز هواپيماهای شرکتهای مسافرتی هوايی عمده ايالات متحده صورت گرفت.

شرکت هواپيمايی آمريکن ديروز ۱۰۹۴ پرواز و روز سه شنبه ۴۶۰ پروازديگر را نيز ملغی کرده بود که موجب سرگردانی صد ها هزار مسافردر فرودگاه های دالاس و شيکاگو و هتل ها شد.

مديران شرکت آمريکن ادعا کردند الغای اين پروازها ناشی از موشکافی بازرسان «سازمان هواپيمايی فدرال» ايالات متحده بود و اگر چه ايمنی مسافران به هيچوجه در خطر نبوده ولی آنان مجبور شدند پرواز ها را لغو کنند.

ولی ادعای مديران اين خط هوايی از عصبانيت مسافران پرواز های لغو شده نکاست و برخی شکايت کردند که شرکت آمريکن می بايست پيش بينی اين مسائل را قبلا می کرد.

هراس سازمان هواپيمايی فدرال ايالات متحده از اين است که دسته های انبوه سيم در تماس با يکديگر ممکن است اتصال الکتريکی کرده و آتش گيرند، اگر چه که به گفته اين سازمان تاکنون هيچ اتفاق ناگواری روی نداده است.

شرکت آمريکن روزانه ۲۲۰۰ پرواز دارد که بيش از يک سوم آن با هواپيماهای MD- 80 است که می بايد سيستم الکتريکی آن ها تعويض شود.

XS
SM
MD
LG