لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۰

اسرائيل: ستيزه گران فلسطينی در حمله به گذرگاه مرزی در غزه دو غير نظامی فلسطينی را کشتند


ارتش اسرائيل می گويد ستيزه گران فلسطينی امروز (چهارشنبه) در حمله ای به يک گذرگاه مرزی در نوار غزه، که در کنترل اسراييل قرار دارد، دو غير نظامی فلسطينی را کشتند.

به گفته مقامات پليس اسراييل، دست کم دو تن از مهاجمان کشته شده و بقيه به غزه گريختند.

ارتش اسراييل با شليک گلوله های تانک بداخل غزه پاسخ داد و حد اقل دو فلسطينی را کشت.

بامداد امروز در جريان حمله نيروهای اسراييلی در غزه يک سرباز اسرائيلی و دو ستيزه گر حماس کشته شدند.

سخنگوی ارتش اسراييل گفت در تيراندازی های متقابل دو سرباز اسرائيلی و يک فلسطينی نيز مجروح شدند. ارتش اسراييل می گويد عمليات برای جلوگيری از حملات در امتداد مرز صورت گرفت.

در پی انتشار گزارش های محرمانه در مورد يک حمله احتمالی، پليس اسراييل در بيت المقدس بحال آماده باش کامل در آمد و بر تدابير امنيتی در پاسگاه ها و پست های بازرسی افزوده شد.

ديروز، حماس تهديد کرد که اگر اسراييل به محاصره منطقه پايان ندهد، به نوار غزه حمله خواهد کرد.

خليل الحيا، رهبر ارشد حماس، گفت تمام راه ها برای شکستن محاصره باز است. او هشدار داد که فلسطينيان ممکن است به مرز غزه با مصر و ديگر گذرگاه های مرزی هجوم برند.

صدها هزار فلسطينی در ماه ژانويه، پس از آن که ستيزه گران حماس با ايجااد انفجارهايی مرز را بازکردند، برای تهيه غذا و سوخت از غزه به مصر سرازير شدند. اسراييل محاصره را سال پيش در کوشش برای متوقف ساختن حملات مرزی ستيزه گران فلسطينی برقرار ساخت.

اهود اولمرت نخست وزير اسراييل و محمود عباس رييس تشکيلات خود گردان فلسطينی در اين هفته مذاکره برای رسيدن به صلح تا پايان سال جاری را از سرگرفتند.

XS
SM
MD
LG