لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۸

افغانستان: طالبان در حمله ای در ولايت زابل ۱۷ کارگر راهسازی را کشت


وزارت کشور افغانستان می گويد ستيزه گران طالبان در جريان حمله ای در ولايت زابل، در جنوب کشور، ۱۷ افغان را که سرگرم راهسازی بودند کشتند و ۱۶ نفر ديگر را مجروح کردند.

«ازمری بشری» سخنگوی وزارت کشور می گويد نيروهای امنيتی افغان و خارجی در مقام پاسخگوئی برآمدند و در يک ضد حمله هفت ستيزه گر را کشتند و بيش از ۱۲ نفر را مجروح کردند.

در رويدادی ديگر امروز (سه شنبه) به گفته مقامات ناتو، يک سرباز عضو نيروی بين المللی کمک امنيتی، آيساف، در برخورد يک واحد گشت ناتو به يک وسيله انفجاری در ولايت غزنی، در جنوب غربی کابل، کشته شد. مقامات نظامی در لهستان می گويد سرباز مقتول و مجروحين لهستانی هستند.

در اين ميان، همايون حميد زاده، سخنگوی رياست جمهوری افغانستان، امروز گفت اطلاع مشخصی که نشان دهد گلبدين حکمتيار، نخست وزير سابق افغانستان و فرمانده شورشی فراری، روز يکشنبه هدف يک حمله نظامی قرار گرفت، در دست نيست.

مقامات می گويند زمانی که نيروهای آمريکا و افغان به يک روستای درافتاده در ولايت نورستان حمله کردند، دست کم ۲۰ تن کشته شدند. به گفته آنها، عقيده بر اين بود که در زمان وقوع حمله، ستيزه گران حامی حکمت يار در منطقه بودند.

XS
SM
MD
LG