لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۳

براون بار ديگر خواستار گفتگو ميان مقامات چين و طرفداران دالايی لاما شد


" hspace=2 src="/persian/images/ap_britain_UK_brown_19mar08_eng_190.jpg" width=189 align=left vspace=2 border=0>گوردن براون نخست وزير بريتانيا و کوين راد همتای استراليايی او امروز (دوشنبه) پس از ملاقات با يکديگر در يک کنفرانس خبری شرکت کردند. نخست وزير بريتانيا در اين نشست خبری گفت دو رهبر درباره مسئله افغانستان که زمينه مشترکی برای دو کشور بشمار می رود گفتگو کرده و حمايت خود را از مبارزه عليه نيروهای طالبان در آن منطقه که افراد نظامی و غيرنظامی دو کشور مستقر هستند ابراز داشتند.

در اين کنفرانس خبری مشترک نخست وزير بريتانيا در ارتباط با مسئله تبت گفت مبنايی برای گفتگو پيرامون اين مسائل وجود دارد. وی گفت، «ديدگاه عمومی حاکی از آنست که تحريم المپيک کمکی به شرايط کنونی نخواهد کرد.»

روز گذشته تظاهر کنندگان در لندن سعی کردند تا با هجوم بسوی مشعل المپپک آنرا به نشانه اعتراض به زيرپا گذاشتن حقوق بشر در چين خاموش کنند. از تظاهرات يونان در ماه گذشته تاکنون، تظاهرات لندن بزرگترين تظاهرات دربرابر مشعل المپيک بوده است، که اميدهای کشور ميزبان چين را در هماهنگی های اوليه برای برگزاری بازيهای المپيک در تابستان آينده برباد داده است.

نخست وزير بريتانيا می گويد دالايی لاما رهبر معنوی تبت بروشنی گفته است که خواهان استقلال تبت نيست. آقای براون می افزايد دالايی لاما با محکوم کردن خشونتهای جاری آماده پذيرش تبت بعنوان بخشی از چين بوده و خواستار تحريم بازيهای المپيک نيست.

XS
SM
MD
LG