لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۸

ارتش آمريکا نيروهای دشمن سرگرم نبرد با نيروهای عراقی را بمباران کرد


امروز (پنجشنبه) نيروهای ائتلاف برهبری آمريکا، نيروهای دشمن را که با نيروهای عراقی ميجنگيدند در حوالی قبله در نزديکی بصره بمباران هوايی کردند حمله هوايی به خانه ای را در بصره تاييد کرد، و اين خانه در اثر حمله کاملا نابود شد. ارتش آمريکا روز گذشته اعلام کرده بود در اين حمله يک شبه نظامی کشته شد، اما شاهدان عينی و مقامات بيمارستانی دربصره ميگويند دست کم سه غير نظامی در اين حمله کشته شده اند.

اين حمله هوايی شبانگاهی به هنگامی صورت ميگيرد که ظاهرا دولت عراق با تغيير تاکتيک دست از تهاجم همه جانبه عليه شبه نظاميان شيعه دست برداشته واهداف خود را به حملات مشخص و معينی محدود کرده است.

يک سخنگوی ارتش عراق امروز اعلام کرد نيروهای ائتلاف برهبری آمريکا، نيروهای دشمن را که با نيروهای عراقی ميجنگيدند در حوالی قبله در نزديکی بصره بمباران هوايی کردند. اين سخنگو افزود در اين حمله يک شبه نظامی کشته و خانه ای نيز نابود شد.اين سخنگو اشاره ای به جزييات و اينکه آيا در اين حمله ازهواپيمای آمريکايی و يا بريتانيايی استفاده شده نکرد.

در همين حال يک افسر پليس عراقی که بدلائل امنيتی مايل نبود نام خود را فاش کند گفت، شش شهروند غيرنظامی در حمله به منطقه قبله کشته و دو نفر ديگر زخمی شدند.

اما يک شاهد عينی تعداد کشته شدگان را سه نفر ذکر کرد. وی گفت، «درحاليکه من در بيرون از خانه ايستاده و منتظر فرزندم بودم، يک هواپيمای آمريکايی با موشک به خانه ای حمله کرد که سه بيگناه را بکشتن داد.»

مقتدا صدر روحانی تند رو و رهبر شبه نظاميان شيعه سپاه مهدی ارتش عراق را متهم به نقض قرارداد آتش بسی کرده است که چند روز پيش با ميانجيگری ايران به نتيجه رسيده بود.

در تحول جداگانه ای در شهرک صدر در حومه بغداد، با اصابت گلوله خمپاره ای به يک خانه، سه تن از اعضای يک خانواده از جمله دو کودک و مادر بزرگشان کشته شدند.در همين ماجرا 5 نفر ديگر نيز زخمی شدند.

از اواخر ماه مارس، نيروهای آمريکايی وعراقی با نيروهای شبه نظامی مقتدا صدر، درگيريهای خشونتباری در بغداد و بصره پيدا کرده اند. اين درگيريها حمله همه جانبه دولت عراق را عليه شبه نظاميان به همراه داشته است. پس از افزايش اين درگيريها در پايتخت دولت اقدام به وضع حکومت نظامی در بغداد کرد؛ اقدامی که چهار روز پيش در بيشتر نقاط پايتخت لغو گرديد. اما حکومت نظامی در شهرک صدر همچنان برقرارست.

و با انفجار يک بمب کنار جاده در محله منصور در حومه بغداد و در نزديکی يک کاروان نظامی عراق يک سرباز عراقی زخمی شد.

XS
SM
MD
LG