لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۰

تام کيسی بهترين آرزوهای ايالات متحده را به مردم ايران پيشکش کرد


تام کيسی بهترين آرزوهای ايالات متحده را به مردم ايران پيشکش کرد
تام کيسی بهترين آرزوهای ايالات متحده را به مردم ايران پيشکش کرد

تام کیسی، قائم مقام سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا، روز سیزده بدر، بهترین آرزوهای ایالات متحده را به مردم ایران پیشکش کرد.
او در یک بیانیه کتبی گفت: "در این فرصت ویژه، ما می خواهیم آرزوی خود را برای صلح و تفاهم دو جانبه عمیق تر بین دو ملت، به مردم ایران ابلاغ کنیم."
آقای کیسی گفت: مردم آمريکا برای مردم ایران، با تاریخ غنی و پر افتخارشان، بیشترین احترام را قائل هستند، و افزود: کورش بزرگ بیش از ۲۵۰۰ سال پیش، با پذیرفتن شکیبائی مذهبی و پایان بخشیدن به بردگی ملت های مغلوب یک سابقه تاریخی بوجود آورد. در سراسر قرون، شاعران، دانشمندان، ریاضی دانان و اندیشمندان اسلامی ایران، سهم عمده ای در تمدن جهانی و پیشبرد آن داشته اند.

از زمان انقلاب مشروطیت ایران در اوائل قرن بیستم، مردم ایران برای دمکراسی جنگیده اند، پیکاری که، به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا، هنوز ادامه دارد. او گفت: ما همچنان از آرمان های مردم ایران برای بیان آزادانه افکار و نظریاتشان و انجام شعائر و آئین های مذهبی خود بدون ترس از زندان یا مجازات، حمایت خواهیم کرد.

در آغاز نوروز، پرزیدنت جرج بوش نیز پیامی برای مردم ایران داشت، او در مصاحبه ای با شبکه خبری فارسی صدای آمريکا گفت:
**** ما به سنت های ایران و به تاریخ بزرگ ایران احترام می گذاریم. ما با دولت اختلافاتی داریم، ولی بر مردم ایران ارج می نهیم، و می خواهیم آنها در یک جامعه آزاد زندگی کنند. ما بر این باوریم که آزادی حقی برای تمام مردم است و جهان هر قدر آزادتر باشد، آرامتر و صلح آمیز تر خواهد بود.

آقای بوش به مردم ایران گفت: "لطفا، از شعارهایی که می گوید آمريکا شما را دوست ندارد ، دلسرد نشوید. ما شما را دوست داریم، و به شما احترام می گذاریم."

XS
SM
MD
LG