لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۹

کلينتون و اوباما برای انتخابات مقدماتی پنسيلوانيا آماده می شوند


هيلاری کلينتون و باراک اوباما، که اميدوار هستند از سوی حزب دمکرات بعنوان نامزد رياست جمهوری امريکا برگزيده شوند، در ايالت پنسيلوانيا سرگرم مبارزه هستند.

نظر سنجی ها نشان می دهد در اين ايالت، که قرار است انتخابات مقدماتی روز ۲۲آوريل در آنجا برگزار شود، کلينتون از اوباما جلوتر است.

اوباما، سناتور ايلينوی، ديروز (دوشنبه) تاييد سناتور امی کلوبوچار را بدست آورد. او که سناتور ارشد نيز هست، اوباما را «رهبری از نوع جديد» توصيف کرد.

اوباما در حال حاضر در ايالت هايی که در آنها برنده شده، از نظر نمايندگان متعهد و آرای عمومی از کلينتون جلوتر است. کلينتون، سناتور نيويورک، پيشنهاد های کنار رفتن را، تا آنکه حزب بتواند پشت سر اوباما متحد شود، رد کرده است.

در اردوی جمهوريخواهان جان مک کين سناتور آريزونا يک گشت يک هفته ای را آغاز کرده است که در آن به تشريح نکته های برجسته زندگی خود از دوران طفوليت تا تاريخ نظامی خانواده اش و خدمت به کشور می پردازد.

در مريدين، ايالت می سی سی پی، نامزد احتمالی جمهوريخواهان همچنين درباره خشونت مرگبار در شهر بصره در جنوب عراق سخن گفت و اظهار داشت نوری المالکی نخست وزير عراق بدون رايزنی با آمريکائيان عليه شبه نظاميان شيعه دست به حمله زد.

XS
SM
MD
LG