لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۲

وزير دفاع اسراييل: حزب الله لبنان در صدد برنيايد قدرت اسراييل را بيآزمايد


اهود باراک وزير دفاع اسراييل به حزب الله لبنان هشدار داد تا در صدد برنيايد قدرت اسراييل را در امتداد مرز شمالی اش بيآزمايد.

باراک اين موضوع را روز سه شنبه هنگام بازرسی از منطقه مرزی عنوان کرد و حزب الله را به «توطئه چينی» متهم ساخت؛ هرچند که پذيرفت حزب الله از آتشباری در منطقه خودداری کرده است.

اسراييل در پايان دوره عزاداری چهل روزه برای عماد مغنيه، که در ۲۴ بهمن ماه گذشته در يک بمب گذاری در دمشق کشته شد، در وضعيت آماده باش کامل قرار داشته اشت. اسرائيل اتهام حزب الله را که مسئول اين حادثه بود تکذيب کرد.

در خبری ديگر، مسئولان پزشکی فلسطينی می گويند نيروهای اسراييلی در جريان حمله ای در غزه دو ستيزه گر حماس را کشتند. همچنين، مقامات اسراييلی می گويند گلوله های خمپاره که از نوار غزه شليک شد، دو نفر را در اسراييل مجروح کرد.

اسرائيل زير فشار آمريکا کاهش محدوديت های مسافرتی برای فلسطينيان در کرانه غربی را آغاز کرده است.

اسراييل يک پاسگاه عمده در کرانه غربی را به درخواست کاندوليزا رايس، وزير امور خارجه امريکا ، که اخيرا به منطقه رفته بود، جمع کرد.

يک سخنگوی اسرائيلی می گويد اسراييل اين اقدام را با بی ميلی انجام داد. در اين ميان، با صدها راه بندان در کرانه غربی، فلسطينيان می گويند اقدام اسراييل کافی نيست.

XS
SM
MD
LG