لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۱۰

رييس سيا تصريح کرد جمهوری اسلامی همچنان در پی ساختن بمب اتمی است


مايکل هيدن، رييس سازمان اطلاعات مرکزی آمريکا، سيا، معتقد است که جمهوری اسلامی همچنان در پی ساختن بمب اتمی است. وی ديروز (يکشنبه) به شبکه تلويزيونی آمريکايی ان بی سی گفت سرپيچی تهران از قطعنامه های تحريمی شورای امنيت برای تعليق غنی سازی اورانيوم نشان می دهدکه جمهوری اسلامی چيزی را مخفی می کند.

مايکل هيدن با اشاره به تحريم های شورای امنيت افزود، جمهوری اسلامی ايران دست کم مايل است تا شرايط ساخت بمب اتمی را امکان پذير کند، وگرنه چنين هزينه ای را متحمل نمی شد.

وی در عين حال گزارش سازمان برآورد اطلاعات ملی آمريکا در مورد توقف برنامه توليد سلاح اتمی در سال ۲۰۰۳ را تاييد کرد. اين گزارش که در ماه دسامبر منتشر شد بر اساس رشته گزارش های ۱۶ سازمان اطلاعاتی آمريکا تدوين شده بود و بحث های زيادی را در محافل سياسی و رسانه های جهان برانگيخت.

آقای هيدن گفت، اين امر بسيار روشن بود که جمهوری اسلامی ايران درصدد توليد بمب اتمی است، و اين در حالی است که مقامات ايران همچنان وجود چنين برنامه ای را انکار می کنند.

ديک چينی، معاون رييس جمهوری آمريکا، نيز اخيرا در مصاحبه ای با شبکه تلويزيونی آمريکايی ای بی سی گفت که ايران غنی سازی اورانيوم را برای اهداف نظامی دنبال می کند.

XS
SM
MD
LG