لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۱

سناتور اوباما از ادامه مبارزات انتخاباتی رقيب خود حمايت کرد


سناتور باراک اوباما، متقاضی نامزدی برای انتخابات رياست جمهوری آمريکا از سوی حزب دمکرات، ديروز (شنبه) از ادامه مبارزات انتخاباتی رقيب خود، هيلاری کلينتون، حمايت کرد. وی گفت با سخنان سناتور پاتريک ليهی، که گفته بود خانم کلينتون نمی تواند نامزدی حزب دموکرات را بدست آورد و می بايد برای حفظ منافع حزبی از صحنه مبارزات انتخاباتی کناره گيرد، موافق نيست.

باراک اوباما در يک کنفرانس مطبوعاتی در پنسيلوانيا به خبرنگاران گفت، کلينتون رقيب نيرومندی است، و باور دارد که وی می تواند رئيس جمهوری خوبی باشد. در نتيجه او بايد بتواند به مبارزات انتخاباتی خود ادامه دهد و طرفداران او نيز تا زمانی که مايلند و امکانات دارند او را حمايت کنند.

از سوی ديگر هيلاری کلينتون سخنان سناتور ليهی را، که طرفدار آقای اوباما است، ناديده گرفته و همچنان به مبارزات انتخاباتی خود ادامه می دهد.

هيلاری کلينتون در يک سخنرانی در اينديانا با اشاره به پورتوريکو و ۹ ايالتی که در آينده نزديک انتخابات درون حزبی خود را برگزار خواهند کرد گفت می بايد به همه اين حق را داد که رای دهند و رايشان شمرده شده و به حساب آيد.

بسياری از دموکرات ها نگرانند که طولانی شدن مبارزات انتخاباتی خانم کلينتون و آقای اوباما برای بدست آوردن نامزدی حزب دموکرات امکان پيروزی سناتور جان مک کين نامزد حزب جمهوريخواه را در مبارزات انتخاباتی رياست جمهوری افزايش می دهد.

XS
SM
MD
LG