لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۱

واشنگتن پست از تشديد حملات هوائی آمريکا عليه القاعده در پاکستان خبر ميدهد


يک روزنامه عمده آمريکائی ميگويد آمريکا حملات هوائی عليه ستيزه گران القاعده در مناطق ايلی پاکستان را تشديد کرده است، زيرا تا حدودی نگران است کادر جديد رهبری در پاکستان ممکن است بخواهد عمليات نظامی را کاهش دهد.

روزنامه واشنگتن پست به نقل از مقامات آمريکائی معرفی نشده ای ميگويد آمريکا ميخواهد پيش از آنکه قدرت پرويز مشرف رئيس جمهوری پاکستان در دولت جديد آن کشور کم شود تا آنجا که می تواند به شبکه القاعده صدمه برساند. به گفته اين مقامات آقای مشرف در مجموع از ضربات آمريکا عليه عمال خارجی القاعده در پاکستان حمايت ميکند.

واشنگتن پست ميگويد استراتژی جاری آمريکا آن است که کادر رهبری القاعده را وادار به حرکاتی سازد که تشکيلات اطلاعاتی آمريکا بتواند آنها را پيدا کند.

نواز شريف، شريک ارشد در دولت جديد ائتلافی پاکستان گفته است دولت جديد استراتژی های ضد تروريسم آقای مشرف را بازبينی ميکند، و افزوده است که رياست جمهوری از اين ببعد تنها قدرت تصميم گيرنده در باره مسائل امنيتی نخواهد بود.

واشنگتن پست ميگويد در دو ماه گذشته هواپيماهای بی سرنشين تحت کنترل آمريکا با حمله به دست کم سه جايگاه مورد استفاده القاعده قريب چهل و پنج عرب، افغان و جنگجويان ديگر خارجی را کشته اند.

در ماه ژانويه در يک حمله موشکی در وزيرستان شمالی، ابو ليث ال ليبی، يکی از فرماندهان ارشد القاعده کشته شد.

مقامات پاکستانی رسما حملات موشکی آمريکا در قلمرو پاکستان را تائيد نمی کنند.

XS
SM
MD
LG