لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۶

روسيه بارديگر با توسعه ناتو و استقرار نظام دفاع موشکی در اروپا مخالفت کرد


وزير امور خارجه روسيه بار ديگر مخالفت خود را با توسعه ناتو و طرح های امريکا برای استقرار نظام دفاعی موشکی در اروپای مرکزی ابراز داشته است.

سرگئی لاوروف امروز (پنجشنبه) در مسکو، پيشاپيش سفر پرزيرنت بوش به روسيه در ماه آينده، به خبرنگاران گفت بنظر او پيشنهاد های توسعه ناتو با واقعيت تطبيق نمی کند و افزود، تمامی جهان با تهديد های مشترکی روبرو است که بايد مشترکا به آنها پرداخته شود.

لاوروف همچنين بر موضع کشور خود که بهترين راه برطرف ساختن اختلافات بر سر نظام پيشنهادی دفاع موشکی است که واشنگتن آنرا رها کند، تاکيد گذاشت.

ايالات متحده گفته است هراس روسيه از توسعه ناتو يا نظام دفاع موشکی، که در مقابل تهديد کشورهای باصطلاح ياغی مانند ايران پيشنهاد شده، بی مورد است.

پرزيدنت بوش و ولاديمير پوتين رييس جمهوری روسيه روز ۱۸ فروردين در ناحيه ييلاقی سوچی در ساحل دريای سياه با يکديگر ملاقات خواهند کرد.

انتظار می رود رهبران ۲۶ کشور ناتو در اجلاس هفته آينده خود در بوخارست، پايتخت رومانی، از آلبانی، کروواسی و احتمالا مقدونيه دعوت کنند به اتحاديه ملحق شوند. آنها همچنين پيشنهاد عضويت اوکراين و گرجستان را بررسی خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG