لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۷

نيويورک تايمز: يک پيمانکار آمريکايی تجهيزات کهنه و قديمی را به نيروهای افغان می رساند


يک گزارش مطبوعاتی حاکی است يک پيمانکار آمريکائی مورد اتکای ايالات متحده برای رساندن مهمات به نيروهای افغان، شرکت نوپايی بود که تجهيزات کهنه و قديمی را تحويل می داد.

نيويورک تايمز می نويسد اين شرکت که در ژانويه گذشته در يک قرار داد فدرال به ارزش بالغ بر ۳۰۰ ميليون دلار برنده شد، به منبع اصلی ارسال مهمات برای نيروهای ارتش و پليس افغانستان تبديل شد.

در گزارش نيويورک تايمز گفته می شود بيشتر مهمات از موجودی انبارهای قديمی بلوک کمونيست سابق بود، از جمله وسائلی که وزارت امور خارجه آمريکا و ناتو آنها را غير قابل اعتماد و منسوخ توصيف کرده بودند.

به گزارش نيويورک تايمز مدير اين شرکت، که در ميامی بيچ (فلوريدا) قرار دارد ، يک جوان ۲۲ ساله است و يک ماساژ دهنده دارای مجوز ماساژ دادن معاون آن است.

نيويورک تايمز می نويسد ارتش اين شرکت را بدليل حمل مهمات چينی از گرفتن قرار دادهای بيشتر فدرال ممنوع ساخت، و رئيس آنرا متهم کرد که با توصيف مهمات بعنوان تجهيزات ساخت مجارستان، ارتش را گمراه کرده است.

نيويورک تايمز اضافه می کند اين شرکت همچنين تدارکاتی برای ارتش آمريکا در عراق می فرستاد و فعاليت های تجاری ديگری در عراق داشت که يک قرار داد پنج ميليون دلاری برای تحويل تفنگ به نيروهای عراقی از آن جمله بود.

XS
SM
MD
LG