لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۴

بوش ميگويد تقويت نيروها در عراق ثمر بخش بود و به پيشرفت ها کمک ميکند


پرزيدنت بوش ميگويد تقويت نيروهای آمريکائی در عراق دست آوردهای امنيتی قابل توجهی در بر داشته است.

پرزيدنت بوش ضمن انتقاد از قانونگذاران اپوزسيون دمکرات که خواستار فراخوانی سربازان و يا جدول هائی زمانی شده اند چنين اقداماتی را عجولانه و پيش از موعد خواند.

پرزيدنت بوش امروز، پنجشنبه، در يک سخنرانی در يک پايگاه نيروی هوائی در ديتون اوهايو گفت تقويت سال گذشته نيروهای آمريکائی در عراق، که با اعزام سی هزار سرباز ديگر انجام گرفت، ضمن بهتر کردن شرايط امنيتی، امکان پيشرفت های سياسی و اقتصادی را نيز فراهم ساخته است.

پرزيدنت بوش گفت مردم محل نيز با پيشگامی ، و از طريق شکل بخشيدن به گروههای مردمی برای حفاظت از محلات خود، به اين پيشرفت ها کمک کرده اند.

پرزيدنت بوش از نشانه های حاکی از بازگشت وضعيت عادی به عراق سخن به ميان آورد، و از دست آوردهای اخير قوه مقننه در عراق ابراز خوشوقتی کرد. با اينحال پرزيدنت بوش گفت القاعده در شهر شمالی موصل فعال است و هشدار داد که در روزها و ماههای آتی نبردهائی سخت در پيش خواهد بود.

پرزيدنت بوش گفت عراقی ها فعلا در شهر بصره درگير جنگی شديد عليه جنگجويان ستيزه گر و دسته های جنايتکار هستند. پرزيدنت بوش گفت بسياری از جنگجويان از جمهوری اسلامی ايران تسليحات، تعليمات و پول دريافت ميکنند. پرزيدنت بوش گفت جمهوری اسلامی ايران، و سوريه، بايد به حمايت از خشونت و تروريسم در عراق پايان دهند.

پرزيدنت بوش ديروز در ملاقات با رئيس ستاد مشترک نيروهای مسلح آمريکا در وزارت دفاع از آخرين اطلاعلات لازم برای تصميم گيری در باره آينده سطح نيروهای آمريکائی در عراق با خبر شد.

ژنرال ديويد پترائوس فرمانده ارشد نظامی و رايان کراکر سفير آمريکا در عراق قرار است ماه آينده پرزيدنت بوش و کنگره را از جديد ترين ارزيابی های راجع به اوضاع عراق با خبر سازند.

پيش بينی شده است شمار سربازان آمريکائی در عراق در ماه ژوئيه ، پس از فراخوانی سربازانی که برای تقويت نيروها اعزام شده بودند، به سطح صد و چهل هزار نفر برسد.

ژنرال پترئوس گفته است هنگامی که شمار سربازان به سطح پيش از اعزام نيروی تقويتی برسد، وی مايل است فراخوانی تا ارزيابی بعدی از اوضاع متوقف بماند.

XS
SM
MD
LG