لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۴

نظرسنجی جديد اوباما و کلينتون را در رقابت با مک کين شانه به شانه نشان ميدهد  


يک نظر سنجی جديد نشان ميدهد که باراک اوباما متقاضی کانديدائی رياست جمهوری آمريکا از حزب دمکرات کماکان حمايت قاطع رای دهندگان حامی خود را حفظ کرده است، حال آنکه رقيبش، هيلاری کلينتون، شاهد تنزلی در محبوبيتش بوده است.

نظر سنجی، که مشترکا توسط وال استريت جرنال و شبکه خبری ان بی سی انجام گرفته است، اين دو رقيب را، هريک با برخورداری از چهل و پنج درصد آرای رای دهندگان دمکراتی که ثبت نام کرده اند، کاملا شانه به شانه، نشان ميدهد.

اوباما، سناتور ايالت ايلينويز، در اين نظر سنجی، چهل و نه درصد آرای حاکی از نظرات مثبت راجع به خود را کسب کرده است، که کمتر از پنجاه و يک درصد آرای مشابه در نظر سنجی دو هفته پيش است. کلينتون، با کسب سی و هفت درصد آرای حاکی از نظرات مثبت به خود، به پائين ترين سطح در اين طبقه بندی طی هفت سال گذشته نزول کرده است.

نظر سنجی همچنين نشان ميدهد که کلينتون و اوباما، در رقابت با جان مک کين سناتور ايالت آريزونا، که به احتمال قوی کانديدای جمهوريخواهان در انتخابات رياست جمهوری آمريکا خواهد بود، نيز، شانه به شانه قرار دارند.

در ميان سياهپوستان، هفتاد و هفت درصد، توضيحات اوباما راجع به ارتباط او با اظهارات جنجال برانگيز جرميا رايت، کشيش کليسای خود را قانع کننده دانسته اند. نسبت سفيدپوستانی که اين توضيحات را قانع کننده توصيف کردند ، پنجاه و يک درصد بود.

يک نوار ويديوئی جرميا رايت را نشان ميدهد که با عصبانيت آمريکا را بر سر تبعيض نژادی و سياست خارجی تقبيح و محکوم ميکند.

اوباما ضمن انتقاد از رايت از آمريکائيان خواستار بحث و گفتگوئی صادقانه در باره مسائل تبعيض نژادی شده است.

XS
SM
MD
LG