لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۶

باراک: برای جلوگيری از برنامه اتمی ايران هيچ گزينه ای از دستور کار خارج نشده


اهود باراک، وزير دفاع اسرائيل، در ديدار با ديک چينی، معاون رئيس جمهوری آمريکا، گفت که برای جلوگيری از برنامه اتمی ايران هيچ گزينه ای از دستور کار خارج نشده است.

باراک گفت اسرائيل متوجه است که تحريم اقتصادی هنوز کارآيی دارد، اما هيچ گزينه ای از دستور کار خارج نشده است. جمهوری اسلامی ايران گفته است که برنامه غنی سازی اورانيوم را همچنان دنبال خواهد کرد و از آن دست نخواهد کشيد.

اين در حالی است که کشورهای غربی بيم آن دارند که اورانيوم غنی شده، که کارکرد دو گانه نظامی و غيرنظامی دارد، برای ساخت بمب اتمی و کلاهک هسته ای مورد استفاده قرار گيرد.

شورای امنيت سازمان ملل به تازگی دور سوم تحريم های اقتصادی عليه ايران را به اجرا درآورده است، اما برخی کشورها معتقدند که اين تحريم ها مانع از ادامه فعاليت های هسته ای ايران نخواهد شد.

باراک گفت برنامه هسته ای ايران نه تنها تهديدی برای منطقه بلکه تهديدی برای همه جهان است.

معاون رييس جمهوری آمريکا در راستای سفر نه روزه خود به منطقه ضمن ديدار با مقامات بلند پايه اسرائيلی و فلسطينی برای پيشبرد صلح، روز گذشته با وزير دفاع اسرائيل ديدار کرد. در اين ديدار، گبی اشکنازی، فرمانده نيروهای مسلح اسرائيل، و آموس يادلين، رييس اطلاعات نظامی اين کشور، هم حضور داشتند.

XS
SM
MD
LG