لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۲

يک مفسر مسلمان برجستۀ مسائل اسلامی ايتاليا به کاتوليسم گرويد


مجدی عالم، معاون سردبير روزنامه ايتاليايی corriere della sera که غالبا در مورد مسائل اسلام و دنيای عرب مقاله می نويسد روز يکشنبه به مذهب کاتوليک گرويد.

مجدی عالم که در مصر و مسلمان بدنيا آمده هم اکنون ۵۵ سال دارد و در يک مصاحبه رابطه پيچيده خود با دين اسلام را توضيح داده و گفته است او هيچگاه فرائض اسلامی را انجام نداده ولی در سال ۱۹۹۱ به همراهی مادرش که بسيار مذهبی بوده مراسم حج را به جا آورد.

بدنبال انتقاد او از بمب گذاری های انتحاری فلسطينيان در سال ۲۰۰۳ که منجر به تهديد جان او از سوی حماس شد، دولت ايتاليا او را زير پوشش امنيتی شديدی قرار داد.

روز يکشنبه که مصادف با عيد پاک مسيحی بود، پاپ بنديکت شانزدهم، در مراسم خاصی در واتيکان مجدی عالم را غسل تعميد داد و بدينگونه او رسما به مذهب کاتوليک گرويد.

بدنبال اين مراسم پاپ در سخنرانی خود گفت عيسی مسيح در آيين مذهبی غسل تعميد به قلب کسانی که به مذهب کاتوليک می گروند راه می يابد.

بنا بر يک تفسير بسيار مرسوم قوانين اسلامی، گرويدن از اسلام به اديان ديگر ارتداد بوده و مجازات آن مرگ است، اگر چه اين مجازات بسيار بندرت صورت گرفته است.

سال گذشته مفتی اعظم علی جمعه بزرگترين مرجع اسلامی مصر عليه اين مجازات مرگ نوشته و می گويد مجازات شخص مرتد پس از مرگ انجام می شود و نه در اين دنيا.

آقای عالم در سال ۲۰۰۶ بواسطه تلاش برای برقراری تفاهم مابين فرهنگ های مختلف مورد تقدير قرار گرفت و به دريافت جايزه نقدی نائل شد.

جامعه مسلمانان ايتاليا چندان عکس العملی به گرويدن آقای عالم به مذهب کاتوليک نشان نداده اند.

XS
SM
MD
LG