لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۷

درگيری نيروهای امنيتی عراق با شبه نظاميان شيعه در شهر کوت


نیروهای امنیتی در عراق در شهر کوت در جنوب شرقی بغداد، با شبه نظامیان شیعه درگیر شده اند. پلیس عراق و مسئولان بیمارستانی می گویند زدوخوردها روز پنجشنبه در محله "سیدیه" روی داد. گزارش می رسد که دست کم سه تن، از جمله دو پلیس، کشته شدند.

خبرگزاری رویترز به نقل از رهبران گروه شبه نظامی مقتدی صدر، روحانی شیعه، در کوت می گوید نفرات آنها در نبرد شرکت نداشتند. درگیری ها این نگرانی را بوجود آورده است که ممکن است آتش بس هفته ماهه ای که صدر اعلام کرد، شکسته شود.

فرماندهان نظامی آمريکا می گویند تعداد حملات در سراسر عراق از ژوئن گذشته ۶۰ درصد کاهش یافته است، اما آنها هشدار می دهند که القاعده و دیگر گروه های شورشی همچنان نیروی خطرناکی هستند.

پرزیدنت بوش روز پنجشنبه در مصاحبه ای با پی ان ان - شبکه خبری فارسی صدای آمريکا - گفت از وضعیت سیاسی در عراق، پنج سال پس از حمله آمريکا به آن کشور راضی است. اما همچنین یادآور شد که هنوز خوشنود نیست زیرا کارهای بیشتری باید در آنجا انجام گیرد.

ژنرال دیوید پتریوس ، فرمانده ارشد نظامی آمريکا ، و رایان کراکر، سفیر آمريکا در عراق قرار است ماه آینده جدید ترین ارزیابی خود را در باره آن کشور به رئیس جمهوری و کنگره ارائه دهند.

XS
SM
MD
LG