لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۰۱

حزب مردم پاکستان در دو روز آينده کانديدای نخست وزيری را معرفی خواهد کرد


حزب مردم پاکستان می گوید ظرف دو روز آینده کاندیدایی را برای نخست وزیری معرفی خواهد کرد. یک سخنگوی حزب، که اینک آصف علی زرداری شوهر بی نظیر بوتو، نخست وزیر فقید، و پسر آنها رهبری آنرا بر عهده دارند، می گوید این اقدام اواخر شنبه یا روز یکشنبه صورت خواهد گرفت.

حزب مردم در انتخابات پارلمانی ماه پیش اکثریت رای ها را کسب کرد، متحدان پرویز مشرف رئیس جمهوری را شکست داد و حق تشکیل دولت آینده را بدست آورد.

قرار است روز دوشنبه پارلمان پاکستان برای نخست وزیر جدید رای دهد. مخدوم امین فهیم و یوسف رضا گیلانی، رییس سابق پارلمان، از جمله کاندیداها هستند.

در همين حال، روز جمعه سربازان پاکستان سه ایستگاه رادیویی اف ام را در پی پخش سخنان یک روحانی طرفدار طالبان تعطیل کردند. ارتش گفت سربازان در حمله به ایستگاه ها در دره سوات، واقع در شمال غربی کشور، مقادیر زیادی سلاح های غیر قانونی، مهمات، کاست های صوتی، و آنچه آنرا مطالب تحریک کننده نامید، ضبط کردند. دست کم هفت ستیزه گر مظنون که در ایستگاه ها کار می کردند دستگیر شدند.

روز پنجشنبه، ایستگاه های رادیوئی سخنرانی آتشین مولانا فضل الله را پخش کردند. او یک روحانی افراطی است که سعی کرده است اسلام طالبانی را در سوات به اجرا در آورد. نیروهای امنیتی پاکستان از سال پیش با طرفدارانش در نبرد بوده اند.

XS
SM
MD
LG