لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۳۶

سناتور باراک اوباما به جنجالهای نژادی واکنش نشان داد


سناتور باراک اوباما، يکی از دو نامزد رياست جمهوری آينده آمريکا از حزب دمکرات، طی سخنرانی مبسوطی به جنجالهای نژادی در مبارزات انتخاباتی رياست جمهوری آمريکا واکنش نشان داد.

جنجالهای نژادی هنگامی شدت يافت که فيلم سخنرانی کشيشی، که اوباما بمدت ۲۲ سال در امور مذهبی از وی پيروی می کرد، از سوی رقيبان اوباما در اينترنت قرار داده شد. طی اين تبليغات سناتور اوباما را متهم به پيروی از عقايد اين کشيش آفريقايی تبار کردند.

کشيش «رايت» در اين سخنرانی واقعه يازدهم سپتامبر را به دولت آمريکا نسبت داد و طی آن سياستهای داخلی دولت آمريکا را نژادپرستانه ارزيابی کرد. سناتور باراک اوباما جهت پايان دادن به اين تمهيدات سياسی، که به گفته وی دامنه ناسالمی يافته، با اشاره به واقعيت افرادی همچون کشيش رايت، گفت، «من نمی توانم او و جامعه سياهان را ناديده بگيرم همان طور که نمی توانم مادربزرگ سفيدپوستم را ناديده بگيرم. زنی که برای من از خودگذشتگی بسيار نموده و مرا دوست دارد اما يکبار گفته بود از رودررو شدن با مردان سياه در خيابان بشدت ترسيده است. اينها بخشی از واقعيتهای آمريکا هستند و من آمريکا را دوست دارم.»

سناتور اوباما ادامه داد، «اختلافات نژادی هفته های اخير بازتاب مشکلاتی اند که هنوز به طور کامل حل نشده اند. و اگر از خود مسئوليت نشان ندهيم نخواهيم توانست متحداً به تامين آموزش بهداشت و کار برای آمريکاييان دست يابيم.»

XS
SM
MD
LG