لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۱۷

نظرات آرتور دو پلسی نويسنده و کارشناس در باره حکومت ايران


لوران آرتور دوپلسی نویسنده و روزنامه نگارسابق هفته نامه فیگاروماگازین کتابی را تحت عنوان ایران و جنگ جهانی چاپ کرده است که اگر از نظرات فردی نویسنده بگذریم، کتاب حاوی مطالبی اغراق آميز است. در سال ۲۰۰۲ در یک گفتگوی اختصاصی نویسنده به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که او پیش از آنکه به چيزی پاسخ داده باشد پرسش هائی را مطرح ساخته است. مصاحبه این بار با روزنامه فرانس سوآر با عنوان وقتی اسلامیون صاحب سلاح های اتمی بشوند مقاله را منتشر کرده و آنچه که مشاهده میکنید برگزیده ای از این مطالب است.

لوران آرتور دوپلسی در تعریف خود از جنگ جهانی سوم میگوید به نظر من تلاش افراطیون بر اينست که میخواهند در پناه اسلام به قدرت دست یابند ، حجاب اسلامی و قانون شریعت را در جهان مسلط سازند.

روزنامه نگار ادامه میدهد انتخابات در پاکستان که وجد و رضایت مجهولی را در غرب بوجود آورد حقیقتی را پنهان ساخته و آن اینکه آصف علی زرداری همسر بی نظیر بوتو رئیس حزب مردم پاکستان و یا نواز شریف که مسلم لیگ را رهبری میکند با یکدیگر ائتلاف خواهند کرد وسپس قدرت را در پاکستان در اختیار خواهند داشت و ایندو افکارشان کاملا مشخص است.

درپرسش دوم خبرنگار میپرسد آیا آمریکا برای ممانعت ایران از دست یابی به سلاح اتمی، به عمليات نظامی متوسل خواهد شد؟ دو پلسی میگوید آنها دیر یا زود اینکار را انجام خواهند داد چرا که تحریم سوم هم مثل دو تحریم قبلی کارساز نخواهد بود. انتخابات اخیر کار را برای هواداران آقای احمدی نژاد هموار کرده و سرسختی در مورد برنامه های اتمی در برابر غرب افزایش خواهد یافت.
به عقیده نویسنده مسئله غنی سازی دنباله اش در کشورهائی نظیر مصر، ذعربستان سعودی و یا اردن دنبال خواهد شد.

مصاحبه کننده میپرسد شما با فروش تجهیزات صلح آمیز اتمی به این کشورها مخالف هستید؟ روزنامه نگار میگوید بله ، زیرا قبل از انقلاب غرب به حکومتها از جمله در ایران اعتماد داشت.

XS
SM
MD
LG