لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۰

مروری بر اخبار دانشجويی از ايران


با گذشت ده روز از بازداشت اسدالله شه بخش دانشجوی ترم آخر رشته جغرافيای شهری دانشگاه آزاد زاهدان و عضو انجمن جوانان صدای عدالت تاکنون هيچگونه اطلاعی از علت بازداشت و و ضعيت سلامتی وی منتشر نشده است. بنا بر اين گزارش اسدالله شه بخش به همراه ابراهيم مهرنهاد و فضل الرحمان چهراس بازداشت شده است. بنا به گزارش خبرنامه اميرکبير انجمن صدای عدالت نهادی است که با اخذ اعتبارنامه از سازمان ملی جوانان از سال ۱۳۸۱ فعاليت خود را آغاز کرده و يعقوب مهرنهاد دبير اين انجمن و روزنامه نگار در سيستان و بلوچستان از سوی مراجع قضايی به اعدام محکوم شده است.

همچنين از يزد خبر ميرسد که با گذشت دوازده روز از اعتصاب غذای عباس لسانی فعال هويت طلب ترک، که در اعتراض به انتقال اجباری از محل اقامت خود از زندان اهر به زندان مرکزی يزد دست به اعتصاب غذا زده، در وضعيت جسمانی بدی بسر ميبرد.

در خبری ديگر در حالی که با نزديک شدن نوروز خانواده های بسياری از فعالين دانشجويی زنان و ساير زندانيان سياسی و عقيدتی کرد در تلاشند تا رضايت دادگاه برای آزادی زندانيان خود را با پرداخت وثيقه جلب کنند وکلای مدافع خبر ميدهند که دادگاههای مربوطه نه تنها حاضر به اين کار نيستند بلکه با دادن مرخصی به مناسبت نوروز نيز مخالفند.

اين خبرها در حالی تاييد ميشود که جلسه رسيدگی به اتهامات روناک صفارزاده در سنندج بدون توجه به وضعيت بد جسمی و روحی اين دانشجوی کرد و مرخصی استعلاجی بی نتيجه پايان يافته است، و تلاشها برای آزادی هانا عبدی و ياسر گلی نيز بی نتيجه مانده است.

در همين حال انجمن دفاع از حقوق زندانيان در نامه ای خطاب به رييس قوه قضاييه خواستار اعطای مرخصی و آزادی دانشجويان زندانی شده است.

XS
SM
MD
LG