لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۶

کانون نويسندگان ايران بمناسبت نوروز بيانيه ای در محکوم کردن فشارهای اجتماعی صادر کرد


طبق گزارش ها، کانون نويسندگان ايران با انتشار بيانيه ای به مناسبت نوروز گفته است سال ٨۶ را در شرايطی به پايان ميبريم که مدار جامعه همچنان بر محور سرکوب، اختناق و فشار هر چه بيشتر بر مردم ميچرخد، نويسندگان به زندان محکوم ميگردند، کتابها از کتابخانه ها وجين ميشوند، کارگران شلاق ميخورند، دانشجويان شکنجه ميشوند، فعالان اجتماعی حتی برای استفاده از زبان مادری خود به حبس محکوم ميگردند، زنان از همان فضای اندکی هم که در چند سال اخير برای برگزاری مراسم ٨ مارس، روز جهانی زن، از آن برخوردار بودند محروم ميشوند، و اعدامها نيز همچنان ادامه دارد.

اين بيانيه در ادامه می گويد، از اين اوضاع به خوبی ميتوان فضای اجتماعی و سياسی سال پيش رو را پيش بينی کرد. کانون نويسندگان ايران هشدار می دهد که «هر جا فشار است مقاومت نيز هست. ما با الهام از مقاومت و ايستادگی شما در برابر سرکوب و اختناق هيچگاه منادی ياس و نوميدی نبوده ايم و نخواهيم بود.»

کانون نويسندگان ايران ضمن محکوم کردن تمام اقدامهای سرکوبگرانه ی بالا با اميد پايدار به بهبود اوضاع و بهروزی مردم به استقبال سال آينده ميرود و همچنان با تکيه بر منشور خود بر تلاش و مبارزه در راه آزادی بيان و مخالفت با سانسور تاکيد کرده است.»

XS
SM
MD
LG