لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۱

اخبار کارگری؛ دستمزد کارگران برای سال آينده تعيين شد


يک مقام مسئول در وزارت کار و امور اجتماعی با اعلام خبری درباره تعيين دستمزد کارگران در سال ۱۳۷۸ گفته است شورای عالی کار متشکل از نمايندگان کارگران کارفرمايان و دولت پس از جلسات متعدد، ميزان دستمزد سال آينده را با بيست درصد افزايش نسبت به دستمزد سال ۱۳۸۶ تصويب کرد.

در همين حال، اقبال رضايی فعال کارگری در کردستان درباره نرخ دستمزد سال ۱۳۸۷ به خبرگزاری دسترنج گفته است با دستمزد ۲۱۹ هزار تومانی ديگر نمی توان به فرهنگ و بهداشت خانواده های کارگری انديشيد و آقايان به هدف نابودی اقتصاد فرهنگ و بهداشت در ميان جامعه بزرگ کارگری دستمزدی اينگونه را تعيين کردند تا ديگر کودکی در خانوار کارگری به مدرسه نرفته و سرپرست خانواده بيش از گذشته سرافکنده و خجل شود.

خبر ديگری حاکی از ان است که بختيار رحيمی عضو کميته هماهنگی برای ايجاد تشکل کارگری که در روز ۲۸ تيرماه در پی حمله افراد مسلح به منزلش بازداشت و زندانی شده، با گذشت نه ماه همچنان در بند ۲۰۹ زندان اوين و در سلول انفرادی بسر ميبرد.

بنا به گزارش کميته دانشجويی گزارشگران حقوق بشر، اتهامات اين فعال کارگری ارتباط با گروههای غيرقانونی و اقدام عليه امنيت ملی عنوان شده است.

XS
SM
MD
LG