لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۳

ادميرال فالون تکذيب می کند که اختلاف بر سر  سياست ايران عامل استعفای اوست


ادميرال ويليام فالون فرمانده فرماندهی مرکزی آمريکا آخر اين ماه از مقام خود کنار ميرود. خبر استعفای او پس از انتشار مقاله ای در يک مجله مطرح شد که ميگويد وی با دولت بوش بر سر سياست مربوط به ايران اختلاف نظر دارد.

ادميرال فالون سه شنبه در اطلاعيه ای هرگونه اختلاف نظر با دولت در زمينه های تحت مسئوليت خود را تکذيب کرد، اما گفت برداشت های حاکی از اختلاف نظر، خدمت کردن به گونه ای موثر را برای او دشوار ميکند.

مديريت جنگ های افغانستان و عراق، و تمامی امور نظامی مربوط به خاورميانه، آسيای مرکزی و شرق آفريقا، در حوزه مسئوليت های ادميرال فالون است.

در مقاله مجله Esquire ادميرال فالون مخالف با سياست های دولت در مورد ايران، بخصوص در مورد احتمال اقدامی نظامی برای متوقف ساختن برنامه اتمی آن کشور معرفی شده است.

رابرت گيتس وزير دفاع آمريکا روز سه شنبه نظريه ای را که ميگويد استعفای ادميرال فالون نشانه ای از آماده شدن برای رفتن به جنگ با ايران است مضحک و مسخره دانست . آقای گيتس گفت ادميرال فالون خود تصميم به استعفا گرفت.

هری ريد، رهبر اکثريت دمکرات در سنای آمريکا با ابراز نگرانی گفته است که استعفای ادميرال فالون معرف آن است که دولت عقايد مخالف را تحمل نمی کند.

کاخ سفيد با صدور اطلاعيه ای گفت ادميران فالون با لياقت و شايستگی به کشورش خدمت کرده است.

XS
SM
MD
LG