لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۹

رهبران نظامی برمه با تلاشهای نماينده سازمان ملل مخالفت می ورزند


کوشش های نماينده ويژه سازمان ملل متحد در امور برمه برای سرعت بخشيدن به روند بازگشت دموکراسی به آن کشور با مخالفت رهبران نظامی برمه مواجه گشته، اما اين نماينده به ملاقات های خود با دولتمردان برمه ادامه می دهد.

ابراهيم قنبری، نماينده ويژه سازمان ملل متحد در امور برمه، با وزرای بهداشت و برنامه ريزی ملی، رئيس سازمان کارمندان بخش دولتی، و معاون وزير امور خارجه آن کشور ملاقات کرد. اما بنا به گزارش دفتر سازمان ملل متحد در رانگون، به نظر نمی رسد اين ملاقات ها مستقيما با تلاش های او برای بازگرداندن آشتی ملی به آن کشور در ارتباط بوده باشد، زيرا ملاقات ديگری ميان قنبری و وزير اطلاعات برمه و مسئول پيگيری امور مربوط به بازگرداندن دموکراسی به آن کشور انجام نشده است.

قرار است پيش نويس قانون اساسی برمه در ماه مه به همه پرسی گذاشته شود، و وزير اطلاعات برمه قبلا دو باره نويسی و انجام تغييراتی در اين پيش نويس را غير ممکن خوانده بود.

گروه های حامی حقوق بشر وابسته به سازمان ملل متحد تعداد زندانيان سياسی در برمه را ۱۱۰۰ نفر تخمين زده اند. اما وزير اطلاعات برمه گفت کشورش زندانی سياسی ندارد، و آن سان سوچی رهبر مخالفان و برنده جائزه صلح نوبل به دليل بر هم زدن نظم عمومی در بازداشت خانگی بسر می برد.

XS
SM
MD
LG