لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۳

بازرسی های ايمنی در بنادر آمريکا تشديد می شود


هر سال ميليون ها محموله باری به ارزش بيش از ۶۰۰ ميليارد دلار از چين به بنادر آمريکا می رسد، و نيروی کم و بيش يکصد نفری بازرسان و ماموران نظارت های بهداشتی عملا از بازرسی همه جانبه اين محموله ها ناتوان است. اين ناتوانی در سال گذشته باعث جمع آوری اسباب بازی های وارداتی ساخت چين از فروشگاه ها در آمريکا شد.

کری لوپز، carrie lopez، از انجمن دفاع از مصرف کنندگان کاليفرنيا، می گويد، «هم اکنون اطمينان مصرف کنندگان تحت تاثير رعايت اصول ايمنی در کالا ها قرار گرفته و اسباب بازی از مهم ترين آن کالاهاست.

در روز چهارشبنه ۱۵اسفندماه، در کاليفرنيا در زير چتر قوانين جديد، ماموران اداره گمرک به همراه بازرسان کميته نظارت های بهداشتی به بررسی محموله های وارداتی که به آن ها درزمينه رعايت موارد ايمنی شک و ترديد وجود داشت پرداختند.

نانسی نورد nancy nord از کميته نظارت های بهداشتی می گويد، «مواردی از تخلفات ايمنی ديده شد و اقدامات لازم در اين باره انجام می گيرد.»

در همين حال مقامات دولتی آمريکا تنها بازرسی را کافی نمی دانند، و در عين حال رهبران چينی نيز در ۱۵ اسفند امسال خواستار توليد کالا با رعايت اصول ايمنی در اين کشور شدند و در اين زمينه هشدار دادند.

به گفته دانيل بالدوين daniel baldwin از اداره حفاظت گمرک در آمريکا بازرسانی به کارخانه های چينی فرستاده می شوند تا از رعايت استانداردهای ايمنی در آن کشور اطمينان حاصل شود. و همچنين اين پيام به ديگر کشورهايی که با ما داد و ستد می کنند نيز فرستاده شود که برای ما رعايت استاندارهای ايمنی تا چه اندازه مهم است.

کالاهايی که در حال حاضر توجه اصلی مسئولان آمريکايی را برای مسائل ايمنی به خود جلب کرده شامل اسباب بازی، شومينه، فندک، و محصولات الکترونيکی ست.

و همچنين قرار است بر ميزان ماموران در بنادر آمريکا به منظور بازرسی های ايمنی افزوده شود.

XS
SM
MD
LG