لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۰

سازمان ملل ميگويد گرانی قيمت نفت و غذا انسان های بيشتری را به  فقر و گرسنگی می کشاند


يک مقام ارشد سازمان ملل متحد ميگويد بالا رفتن قيمت های نفت و غذا، شمار بيشتری از انسان ها را به فقر و گرسنگی می کشاند. جوزت شيران مسئول برنامه کمک های غذائی سازمان ملل متحد امروز در بروکسل به خبرنگاران گفت بنظر ميرسد اين مشکل تا چند سال ديگر ادامه خواهد داشت.

سازمان ملل متحد ميگويد در سال گذشته فراهم کننده غذا برای هشتاد و هشت ميليون انسان در هفتاد و شش کشور جهان بود. اما ترقی قيمت مواد غذائی و سوخت موجب شده است که اين سازمان سراغ گزينه هائی برود که هر يک می تواند به نحوی بر کمک رسانی به انسان های نيازمند اثری منفی بگذارد.

سازمان ملل متحد ميگويد اگر نتواند بودجه لازم برای جبران گرانی قيمت خريد غذا و سوخت را فراهم کند، مجبور است يا سهميه غذائی را که به هر يک از نيازمندان تعلق ميگيرد کاهش دهد، و يا شمار افرادی را کم کند که مشمول دريافت کمک های غذائی هستند .

مسئول برنامه کمک های غذائی سازمان ملل متحد گرانی قيمت نفت، تغييرات جوی و افزايش تقاضا در چين و هند را از جمله عوامل اصلی در بروز مشکل ميداند. وی گفت استفاده از محصولاتی نظير ذرت برای توليد سوخت مصنوعی نيز در کاهش عرضه مواد غذائی و ترقی قيمت آنها موثر بوده است.

XS
SM
MD
LG