لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۹

گيتس ازصف اول ميلياردرها خارج شد و جوانی بيست و سه ساله به اين صف راه يافت


وارن بافت، سرمايه گذار آمريکائی، جای شريک نوعدوست خود، بيل گيتس ، بنيانگذار مايکروسافت را در فهرست امسال مجله فوربز راجع به ميلياردهای جهان، گرفته است. به گزارش فوربز، دارائی اين رئيس هفتاد و هفت ساله شرکت سرمايه گذاری Berkshire Hathaway در سال گذشته با افزايشی ده ميليارد دلاری ، به شصت و دو ميليارد دلار رسيد، که به پائين رفتن بيل گيتس برای نخستين بار طی سيزده سال گذشته از صدر فهرست ميلياردرهای جهان منجر شده است.

گيتس با پنجاه و هشت ميليارد دلار دارائی مقام سوم را کسب کرد، و مقام دوم به کارلوس سليم هل ، مکزيکی صاحب شرکت عظيم مخابراتی تعلق گرفت که دارائی او در سال گذشته از چهل و نه ميليارد دلار به شصت ميليارد دلار افزايش يافت.

بموجب فهرستی که مجله فوربز روز چهارشنبه منتشر کرد، در سال گذشته هزار و صد و بيست پنج نفر در سراسر جهان، هرکدام دارائی هائی بيش از يک ميليارد دلار داشتند، حال آنکه ميلياردرها در سال ماقبل نهصد و چهل شش نفر بودند. مجموع دارائی ميلياردرها در سال گذشته چهار تريليون و چهارصد ميليارد و نهصد ميليون دلار برآورد شده است.

چهل و دو درصد از ميلياردرهای جهان در سال گذشته آمريکائی بودند، که اين کشور را در مقام اول قرار ميدهد، و مقام دوم به ميلياردرهای روسيه تعلق گرفت که جای آلمان را پرکرده است. ميلياردرهای هند، که چهار نفرشان جزو ده ميلياردر در صدر فهرست هستند، مقام سوم را کسب کردند.

دو سال پيش بيست ميلياردری که در صدر فهرست تروتمندترين افراد جهان قرار داشتند از آمريکا بودند. اکنون شمار آمريکائيان در اين فهرست به چهار کاهش يافته است.

ميلياردرهای جوان نيز در فهرست امسال مجله فوربز رکورد شکن بوده اند. سن پنجاه نفر از اين ميلياردرها زير چهل است ، و يکی از آنان مارک زوکربرگ، جوان بيست و سه ساله ای است که سايت اينترنتی موسوم به Facebook را به راه انداخته است . به گزارش فوربز وی جوان ترين ميلياردر خودساخته در جهان است.

XS
SM
MD
LG