لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۰

هيلاری کلينتون در تگزاس و اوهايو بر اوباما پيروز شد


رسانه های آمريکا می گويند سناتور هيلاری کلينتون کانديدای رياست جمهوری آمريکا در انتخابات مقدماتی حزب دمکرات آمريکا، آراء ايالت تگزاس را که ايالت ديگری برای زنده نگاه داشتن مبارزات انتخاباتی وی بود، به دست آورد.

اين موفقيت پس از پيروزی خانم کلينتون بر اوباما در ايالت اوهايو که ايالت ديگری با تعداد بالای نماينده است، کسب شد. پيش از آن نيز در ايالت رود آيلند خانم کلينتون به موفقيت دست يافت.

خانم کلينتون در شهر کلمبوس در ايالت اوهايو به هوادارن خود گفت «مبارزه وی برای کسب نامزدی حزب ادامه دارد، محکم به پيش ميرود و تا آخر راه خواهد بود.»

آقای اوباما که برای کسب نامزدی حزب دمکرات با رقيب خود هيلاری کلينتون مبارزه می کند، درايالت ورمانت دوازدهمين پيروزی پياپی خود را به دست آورد و در شهر سن آنتونيو در ايالت تگزاس پيروزی خانم کلينتون را تبريک گفت. با اين وجود تأکيد کرد که وی تعداد بيشتری نماينده دارد و به سوی پيروزی برای کسب نامزدی حزب به پيش ميرود.

تعداد نمايندگان آقای اوباما در حال حاضر اندکی بيش از خانم کلينتون است.

در همين حال سناتورجان مک کين با پيروزی در هر چهار ايالت مورد رقابت امروز، دريافت نامزدی حزب جمهوری خواه را از آن خود کرد و امروز چهارشنبه برای کسب حمايت پرزيدنت بوش به کاخ سفيد خواهد رفت.

XS
SM
MD
LG