لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۱

مرکل از حضور سارکوزی در نمايگاه تجارت و تکنولوژیس برلين استقبال کرد


آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، ديروز (دوشنبه) با نيکلا سارکوزی رئيس جمهوری فرانسه در حاشيه نمايشگاه تجارت و تکنولوژی در آلمان ملاقات کرد.

فرانسه امسال ميهمان رسمی آلمان در اين نمايشگاه بود، و سارکوزی برای شرکت در مراسم افتتاحيه آن به آلمان مسافرت کرد.

مرکل در مورد حضور سارکوزی در اين نمايشگاه گفت، «ما از حضور ميهمانانمان متشکريم. بويژه سارکوزی عزيز که امشب در ميان ماست. رئيس جمهوری فرانسه با حضور خود در اين نماشگاه نشان داد که خواهان همکاری بين دو کشورِ آلمان و فرانسه است.»

اعلام به تعويق افتادن ملاقات سارکوزی و مرکل در هفته گذشته و مشاجرات بينِ وزرای امور مالی دو کشور به احتمالِ وجود تنشهائی بين پاريس و برلين دامن زد.

مرکل در تقابل با سياستمداران فرانسوی خواهان استقلال تمام و کمال بانک مرکزی اتحاديه اروپاست. او معتقد است دستيابی به يک توافق دراروپا بدون حصول توافق بين فرانسه و آلمان بسيار مشکل خواهد بود و اين دو کشور دارای مسئوليت مشترک هستند.

مدير اجرائی شرکت ميکروسافت نيز بعنوان ميهمان در مراسم افتتاحيه اين نمايشگاه شرکت داشت. او در سخنرانی خود در مورد استفاده از کاغذ گفت، «هنوز خيلی ها منجمله خودِ من از کاغذ استفاده می کنيم که در آينده منسوخ خواهد شد. ما از صفحات نمايشی ای استفاده خواهيم کرد که در جيبمان جای می گيرند و ما می توانيم براحتی کاغذ روی آنها بنويسيم، اما با اين امتياز که در يک ارتباط متقابل با صفحه نوشتاری قرار خواهيم گرفت.»

XS
SM
MD
LG