لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۴۳

تشکيل جلسه رسيدگی به اتهامات عمادالدين باقی در مورد کتاب تراژدی دموکراسی


جلسه رسيدگی به پرونده انتشار کتاب تراژدی دموکراسی در ايران صبح امروز در شعبه ۱۰۸۳ دادگاه عمومی تهران به رياست قاضی حسينيان برگزار شد.

بنا به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايسنا در اين پرونده عماالدين باقی که پيش از اين به اتهام نشر اکاذيب و افترا به سه سال حبس و به عنوان تبليغ عليه نظام به يک سال حبس محکوم شده بود به عنوان مطلع حضور پيدا کرد. در اين جلسه همچنين خسرو طالب زاده مدير کل وقت وزارت ارشاد به عنوان مشارکت در افترا و نشر اکاذيب و همايی مدير انتشارات نشر نی به عنوان مباشرت در افترا و نشر اکاذيب ديگر متهمان اين پرونده هستند.

بنا بر اين گزارش عماالدين باقی از سوی قاضی پرونده در باره برخی مطالب کتاب در مورد قتلهای زنجيره ايی مورد پرسش قرار گرفته است.

کتاب تراژدی دموکراسی در ايران که در دو مجلد به چاپ رسيده به بررسی ابعاد خاصی از موضوعات سياسی روز از جمله علل و ماهيت حوادث منجر به پيروزی جبهه اصلاحات در انتخابات ششم رياست جمهوری، بررسی طيف های موجود در وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی، قتلهای زنجيره ايی و نقش سعيد امامی، دادگاه مطبوعات و مسائلی از اين دست پرداخته است که دادگاه عمومی به شکايت مدعی العموم مطالب منتشره را مصداق توهين به سران نظام، تشويش اذهان عمومی، ارائه اطلاعات غلط و انتشار اسناد طبقه بندی شده متهم کرده است.

XS
SM
MD
LG