لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۷

نماينده خامنه ای از روش احمدی نژاد درسياست خارجی انتقادکرد


در ايران، يک روحانی ارشد از محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری انتقاد کرده است که چرا به جای استفاده از ديپلماسی در سياست خارجی، به شعارهای به گفته او خشن متوسل شده است.

حسن روحانی امروز، چهارشنبه، گفت سياست خارجی به معنای اظهاراتی نيست که به افزايش تهديد عليه ايران منجر شود. وی گفت تهران به انعطاف پذيری بيشتر در رفتار خود با جامعه بين المللی نياز دارد.

آقای روحانی از رئيس جمهوری مشخصا نامی نبرد، اما وی يکی از منتقدين آقای احمدی نژاد بوده است.

آقای روحانی پست خود را در مقام مذاکره کننده ارشد اتمی پس از به قدرت رسيدن آقای احمدی نژاد در سال ۲۰۰۵ از دست داد. آقای احمدی نژاد در اينمدت بی اعتنا به اعتراض های غرب و تحريم های تنبيهی سازمان ملل متحد، برنامه اتمی جمهوری اسلامی را دنبال کرده است .

آقای احمدی نژاد همچنين خواستار محو اسرائيل از نقشه جهان شده است و اخيرا اسرائيل را حيوانی وحشی ناميد. آقای احمدی نژاد به رغم واکنش های تقبيحی جامعه بين المللی با تحسين آيت الله علی خامنه ای رهبر ارشد در جمهوری اسلامی ايران روبرو شد.

آيت الله خامنه ای روز سه شنبه از آقای احمدی نژاد برای آنکه به گفته او برنامه اتمی جمهوری اسلامی را به مرحله يک موفقيت بزرگ رسانده است تجليل کرد.

آقای روحانی نماينده آيت الله خامنه ای در شورايعالی امنيت ملی ايران است . وی قبلا از عملکرد آقای احمدی نژاد در امور اقتصادی نيز انتقاد کرده است.

انتقاد اخير او در آستانه انتخابات پارلمانی چهاردهم مارس انجام گرفته است، که انتظار میرود به رفراندومی در باره کارنامه آقای احمدی نژاد مبدل شود.

XS
SM
MD
LG